בר מצווה כאובה ומרגשת כאחד נערכה לשני נערים מעוטי יכולת מבי"ס ממלכתי דתי בתל אביב בסיוע עמותת פיד ישראל

ביום חמישי שעבר, התקיים אירוע מרגש ביותר בעיר תל אביב, מחזה נרגש מלווה בדמעות של כאב ושמחה גם יחד.

קרא עוד:

[postim]

לפני כמה שבועות נפלו פניהם של שני תלמידים מכיתה ו' בבי"ס ממלכתי דתי דיזנגוף בתל אביב, לאחר שיחה קצרה של מנהל המוסד עם הילדים נודע כי בחודש ניסן מלאו להם 13 שנים ועדיין לא חגגו להם בר מצווה, עדיין גם לא קנו להם תפילין, לחברים אחרים בכיתה כבר עשו אירוע חגיגי עם בני המשפחה ואיתם לא חגגו כלל. המנהל הבין את הנסיבות למצב, הילדים מגיעים ממשפחה דתית, ההורים יוצאי אתיופיה והמצב הכלכלי שואף לאפס, בוודאי המצב לא אפשר קניית תפילין או אירוע בר מצווה.

מהנהלת בית הספר הועברה פניה אל יו"ר המועצה הדתית בתל אביב מר אלדד מזרחי בבקשה למצוא תורם לסט תפילין ומימון עריכת בר מצווה בבית הספר.

במועצה הדתית תל אביב פנו אל עמותת פיד ישראל – עמותה הפועלת לחיזוק ביטחון תזונתי בישראל, שכבר תרמה בתקופה האחרונה לקהילת יוצאי אתיופיה בעיר סעודת ליל הסדר מכובדת וכעת נחלצה לעזרת המועצה הדתית במקרה כואב זה. לאחר כמה ימים נודע למחנך על תלמיד נוסף בכיתה זו שגם לו לא נערכה חגיגת בר מצווה ולא קיבל תפילין, מיד עדכן המחנך את המועצה הדתית וסט תפילין נוסף נתרם ע"י עמותת פיד ישראל.

הרב סהלה

ביום חמישי בשעה 8:00 בבוקר נכנסו חתני בר המצווה אל אולם הספורט שם המתינו להם 120 חברים, צוות המורים וההנהלה, אולם מקושט וצבעוני ובר מזון עשיר ומגוון תרומת העמותה, הזמר שמוליק נדל ומערכת הגברה משוכללת. האירוע החל בהתכנסות ותפילה בצוותא עם מנין תלמידים מתיכון ראשית בתל אביב, רב הקהילה האתיופית בת"א הרב יהודה סהלה נשא דברים וברך בחום את הילדים, במהלך האירוע הוקרן סרט על חתני בר המצווה שהוכן ע"י צוות ביה"ס, הילדים וחבריהם רקדו ושרו לרקע המוזיקה וחשו כי הושלמה עבורם שמחת בר המצווה. בסוף האירוע נגשו האימהות הנרגשות של חתני בר המצווה להודות לנציגי העמותה בארץ על תמיכה בהפקת שמחה מרגשת זו.