אושר בקריאה טרומית: תוקם ועדת ערר חיצונית לקנסות הרכבת הקלה

אושר בקריאה טרומית: תוקם ועדת ערר חיצונית לקנסות הרכבת הקלה, ח"כ מקלב במליאת הכנסת: "נוסעי הרכבת הפכו לשבויים"

מליאת הכנסת אישרה היום בקריאה טרומית את הצעת החוק של חברי הכנסת אורי מקלב, משה גפני (יהדות התורה) ודוד רותם (ישראל ביתנו) להקמת ועדת ערר חיצונית לקנסות המושתים על נוסעי הרכבת הקלה בירושלים. ההצעה תועבר כבר בתחילת השבוע הבא לוועדת הכלכלה של הכנסת לשם הכנתה לקריאה ראשונה.

קרא עוד:

[postim]

על פי הצעת החוק, נוסעים שייקנסו על ידי פקחי הרכבת הקלה בגין נסיעה ללא תשלום וייקנסו על כך, יהיו זכאים לערר על הקנס בפני ועדת ערר מיוחד שתורכב משופט בדימוס ונציגי ציבור. "מאז החלה הרכבת הקלה לפעול, לפני כצי שנה, ניתנו מאות רבות של קנסות לנוסעים", כותבים המציעים בדברי ההסבר לחוק.

"הקנסות ניתנים בשל מגוון סיבות. לעיתים כשלים במערכות הכרטוס בתחנות ובקרונות הרכבת הקלה, חוסר סנכרון טכנולוגי בין מערך חברות האוטובוסים השונות לבין הרכבת הקלה וחוסר הבנה של הנוסעים את אופן השימוש בכרטיס הרב קו גורמים לכך שהנוסעים מתקשים לשלם עבור הנסיעה ונקנסים בעקבות כך", הוסיפו חברי הכנסת.

כיום, נוסעים שיבקשו לערר על קנסות שניתנו להם שלא בצדק לטענתם, יכלו לערר רק בפני חברת 'סיטיפס' – מפעילת הרכבת הקלה בירושלים. "כאשר סמכות הערעור ניתנת בידיהם של הקונסים, ההיגיון אומר שהם יכריעו לטובתם ולא למען הנוסעים, כאשר הסמכות תועבר לוועדה חיצונית, כבר לא ניתן יהיה לטעון שהוועדה מוטית לטובת הרכבת". אומר ח"כ אורי מקלב ממציעי החוק ומוסיף, "החוק הוא מסר שיש לקונות רבות בתפקוד הרכת וזהו חוליה ראשונה בשרשרת החוקים, עד שנסיעה ברכבת לא תיהפך לאימה ולחשש". "הנוסעים הפכו כבר מזמן לשבויים של הרכבת" אמר מקלב

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן