באירוע שערכה השדולה למען החזרת החיילים אורון שאול והדר גולדין בכנסת, השתתפו שגרירים מ-21 מדינות. אמו של הדר גולדין: "לממשלה יש כלים להפעיל לחץ על חמאס"

שגרירים ודיפלומטים בכירים מ-21 מדינות, הגיעו היום (ד') לכנסת לכינוס השדולה למען החזרת החיילים אורון שאול והדר גולדין ז״ל.

האירוע נערך בהנחייתו של שגריר ישראל באו"ם לשעבר, ד"ר יהודה לנקרי, והשתתפו בו משפחות החיילים.

"הקהילה הבינלאומית מצפה מישראל להתערב במשבר ההומניטרי בעזה, ובמקביל אנו מצפים שיתערבו להחזרת החיילים", מסרו ראשי השדולה חבר הכנסת עמיר פרץ וחברת הכנסת שולי מועלם רפאלי.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי קראה לנציגי הקהילה הבינלאומית: "אני פונה כאן היום לכל נציגי הקהילה הבינלאומית בבקשה להפנות לחצים כלפי ארגון הטרור חמאס, שמחזיק בבנים שלנו ושובר כל קוד הומניטרי בסיסי. יש להפסיק את ההטבות לאסירי חמאס ולהפסיק את ביקורי המשפחות לאסירי החמאס".

"אנו דורשים מהממשלה ליישם את החלטות הקבינט, שקובעות שיש לבחון כל מחווה הומניטרית כלפי עזה, גם בהיבט של קידום החזרתם של הדר ואורון", אמרה אימו של הדר גולדין. "לממשלה וראש הממשלה יש סל כלים מאוד מגוון כיצד להפעיל לחץ על חמאס".

בראיון שהעניק אחיו התאום של הדר צור גולדין ב'גלי ישראל' אמר: "הייתה החלטת קבינט מינואר שבה ישראל החליטה להפעיל לחץ על חמאס ומאז שום דבר לא בוצע. קיבלנו תגובות מהשר כץ ומהשר שטייניץ שבעצם למדינת ישראל אין שום מדיניות לגבי החשמל ברצועה".

במקביל חברי כנסת, מהקואליציה והאופוזיציה, חתמו היום על עצומה שיזם חבר הכנסת יואב קיש, הקוראת להפסקת ביקוריהן של משפחות מרצועת עזה אצל מחבלים.

חבר הכנסת קיש מסר: "לא יתכן שימשכו צעדים הומניטריים כלפי החמאס בעזה, כל עוד הוא ממשיך להחזיק בבנינו. כל עו עוד אורון שאול, הדר גולדין, אברה מנגיסטו והישאם א-סייד לא חוזרים הביתה, לא יהיו ביקורים של משפחות מעזה אצל המחבלים בישראל".