מחריד: "אבא שלי הוציא את העיניים והביא אותם לר' מנחם פרוש"

בדיון בכנסת סיפר ישראל אייכלר על אביו שעבד בחברה קדישא שהזדעזע לגלות את סימני הניסויים הרפואיים שערכו על ילדי תימן. "הגילויים על חילול מתים מתימן הם אות קין על אלה שתומכים בניתוחי מתים", אמר הח"כ

בדיון בכנסת על הניסויים הרפואיים שנעשו בילדי תימן וחילול הנפטרים מתימן, עלו עדויות מזעזעות על ההתייחסות המחפירה לעולים הללו. חבר הועדה ח"כ ישראל אייכלר, העלה נשכחות על המאבק נגד גזירת ניתוחי המתים, מאז קום המדינה עד לתיקון החוק על ידי אגודת ישראל, לפיו אסור לנתח נפטר בלי הסכמת המשפחה.

"איני רוצה לגעת בעדויות שנשמעו כאן על ניסויים רפואיים שנעשו בחיים, עקב הרגישות שבדבר. אך כן צריך לדבר ולהזהיר מפני ניסויים באברי מתים שנעשו לא רק לילדי תימן אלא גם לזקנים ולא רק מתימן אלא מכל שכבות אוכלוסיית העולים והוותיקים. הליתה כאן הפקרות ובזיון המתים בצורה מחפירה.

"היהדות הנאמנה זעקה מרות על הסחר באברי נפטרים ומשלוחים למכוני מחקר בארץ ובעולם תמורת בצע כסף. ה"נאורים" האשימו את החרדים כי הם פוגעים ב"קידום הרפואה לבריאות העם". אבל היום ברור שהיה כאן פשע בל יכופר, של בזיון המתים והחיים והפרת כבוד האדם, בצורה המשפילה ביותר.

אייכלר סיפר בוועדה כי אביו הרב מנשה אייכלר ז"ל היה איש ח"ק כבוד המת. הוא ראה בחדרי הטהרה בשנות ה-60 מעשי זוועה בנפטרים, שאין כאן המקום לפרטם. הוא הזעיק את כל מי שאפשר, שנפטרים מגיעים לקבורה מנותחים ותפורים ומרוקנים מאבריהם הפנימיים ונקברים בעיני זכוכית ומחוסרי איברים. כל מי ששמע אותו חשב שזה לא ייתכן. עד שהביא צלם והוציא עיני הזכוכית מנפטר ומסר זאת לידי ח"כ הרב מנחם פרוש ז"ל שהביא את הזעקה לכנסת וזעזע את המדינה כולה.

"בימים ההם החל מאבק גדול נגד ניתוחי מתים על כבוד האדם וכבוד המת, שנמשך עד שנת תשמ"א 1981. אנשים פחדו להתאשפז פן ימותו ויחוללו אבריהם. רק אז חוקקה אגודת ישראל את החוק נגד ניתוחי מתים. החוק אוסר לנתח את הנפטרים בלא הסכמת בני המשפחה. עד אז הם עשו ככל העולה על רוחם בזקנים וגלמודים. כך היה וכך נעשה והממסד השתיק זאת משך שנים רבות.

"לאחרונה מתנהל שוב קמפיין למען ניתוחי מתים וקיימת דרישה להחזיר את החוק לקדמותו ולאפשר ניתוחי מתים בלי הסכמה. זוועות הניסויים בימים ההם, צריכים להיות אות אזהרה לזמן הזה, למנוע כל לגיטימציה לניתוחי מתים, המאפשרים לסוחרי אברים, לעשות בהם כרצונם" – הזהיר ח"כ אייכלר.

"מוכרח להיות להם דם כושי": הניסויים הרפואיים בילדי תימן נחשפים

2 תגובות

מזעזע

ימח שמם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן