שלום? דרישה להכיר במערת המכפלה כאתר פלסטיני

תוך שהם מפיצים שקרים כי ישראל מבקשת להרוס את המקום, מבקשים הפלסטינים מאונסק"ו להכריז בהליך חירום על מערת המכפלה בחברון כאתר מורשת עולמי השייך להם • בכך ממשיכים הפלסטינים במלחמתם על השליטה במקומות הקדושים

"שלשה מקומות אין אומות העולם יכולים להונות את ישראל ולומר "גזולים הם בידכם"; ואלו הם: מערת המכפלה, הר הבית, וקבורתו של יוסף, ששלשתם ניקנו בכסף מלא" (בראשית רבה ע"ט).

במקום קבורתו של יוסף, כבר שולטים הפלסטינים לצערנו, כך גם על הר הבית. כעת הם מחדשים את מלחמתם על מערת המכפלה, שגם שם יש להם שליטה חלקית. כעת הם מבקשים מוועדת המורשת העולמית של אונסק"ו, שהכינוס השנתי שלה יתקיים ב-1 ביולי בקרקוב שבפולין, לרשום את העיר העתיקה בחברון ואת מערת המכפלה כאתר מורשת עולמי פלסטיני.

וכל זה קורה בזמן שנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ושליחו המיוחד ג'ייסון גרינבלט עושים כל מאמץ להתניע את המשא ומתן באזורנו, אך הפלסטינים ממשיכים להתנגח בישראל בזירות בינלאומיות ולחולל משברים וסערות. הליך הרישום וההכרזה של כל אתר לוקח בדרך כלל מספר שנים, אולם הפלסטינים מבקשים לנצל סעיף בתקנון המאפשר לרשום אתר בהליך חירום מהיר.

באתר ווינט מסבירים כי הפלסטינים מעוניינים לקדם זאת במהירות בעזרת טענות שקריות לפיהן האתר מצוי בסכנת הרס והכחדה מצד "הכוח הכובש". בין השאר, הם טוענים שישראל ביצעה באתר יציקת בטון חריגה, בעוד שלטענת ישראל מדובר ביציקה קטנה – שתואמה עם הווקף.

בוועדת המורשת חברות 21 מדינות, וההרכב מאוד בעייתי מבחינת ישראל: פינלנד, פולין, פורטוגל, קרואטיה, טורקיה, אזרבייג'אן, אינדונזיה, פיליפינים, קוריאה, וייטנאם, קזחסטאן, טוניסיה, כווית, לבנון, פרו, קובה, ג'מייקה, בורקינה פאסו, זימבבואה, אנגולה וטנזניה – שאף אחת מהן אינה בין עשר המדינות שהצביעו בעד ישראל בוועד המנהל של אונסק"ו.

המשלחת הישראלית לאונסק"ו בראשות השגריר כרמל שאמה הכהן כבר החלה במשימת הסיכול לפני כחודש. שגרירי ישראל במדינות החברות הצטרפו, ולנוכח רגישות הסוגייה, נראה שראש הממשלה יידרש להתגייס לעניין באופן אישי. לצורך מניעת הרישום וההכרזה צריכה ישראל לגייס לטובתה לפחות שליש מהמדינות המצביעות, משימה כמעט בלתי אפשרית. אם ההחלטה תתקבל, יוכלו בעצם הפלסטינים לטעון שיש להעביר את השליטה באתר לידיהם, דבר שיגרור לחץ בינלאומי על ישראל.

שאמה הכהן אמר אתמול: "מדובר בחזית חדשה במלחמה על המקומות הקדושים, שהיא המשך להתקפות ולהצבעות ההזויות באונסק"ו בעניין ירושלים, הר הבית והכותל המערבי. ישראל מכבדת את רגשות המוסלמים ודואגת להבטיח חופש פולחן, סדר, ביטחון, תחזוקה שוטפת ופיתוח תשתיות תומכות במקומות הקדושים. לא רק המהות מקוממת, אלא גם הדרך שבה מעלילים הפלסטינים על הצד הישראלי עלילות דם שלא היו ולא נבראו".

2 תגובות

הבעיה הגדולה היא שישראל בעצמה מכירה בזכויות הפלסטינים במקומות הקדושים לעם ישראל, ולכן הפלסטינים מרימים ראש. על ישראל להבהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים שהר הבית, קבר יוסף ומערת המכפלה הם אתרים הקדושים ליהודים בלבד, ועם פלסטיני מעולם לא היה קיים.

צריך להשתמש בדברי ה'מֶדְרַש רַבַּה' (שכתבו חז"ל לפני אלפי (!) שנים) שהבאתם בתחילת כתבה זו, לצרכי הסברה, כלומר שעל מה שכתוב בתנ"ך שנקנה ע"י היהודים בכסף מלא, לא שייך שייכבש בגלות ע"י אומות העולם, וממילא איננו שייך לויכוח בעניין הכיבוש הישראלי, שהרי ס"ה החזרנו לעצמינו מה שנגזל (!) מאיתנו, שהרי קנינו את זה בכסף מלא.
כוונתי לדברי המדרש: "שלשה מקומות אין אומות העולם יכולים להונות את ישראל ולומר "גזולים הם בידכם"; ואלו הם: מערת המכפלה, הר הבית, וקבורתו של יוסף, ששלשתם ניקנו בכסף מלא" (בראשית רבה ע"ט).

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *