הרמטכ"ל איזנקוט אישר את בקשת משפחתו של אברה מנגיסטו, האזרח הישראלי שחצה את הגדר לעזה ומוחזק על ידי חמאס קרוב לשלוש שנים, לקבל לידיה את הסרטון בו הוא נראה עובר מישראל לרצועה. "נמשיך לפעול להשבת הנעדרים למשפחותיהם"

בצה"ל הודיעו הבוקר כי בסוף השבוע נמסר למשפחתו של האזרח אברה מנגיסטו, שחצה גדר הגבול בין ישראל לרצועת עזה, סרטון תיעוד החצייה של בנם. משפחת מנגיסטו צפתה בעבר בסרטון, אך הגישה בקשה רשמית לקבלו, בקשה שאושרה על ידי הרמטכ"ל איזנקוט.

כשלושה חודשים לאחר שחצה מנגיסטו את הגבול ונפל בשבי חמאס, הוצגו למשפחה התחקיר הצה"לי וסרטון החצייה על ידי מפקד אוגדה 143 דאז, תת אלוף איתי וירוב ובנוכחות מתאם השבויים והנעדרים מטעם משרד ראש הממשלה, אל"ם במילואים ליאור לוטן. בחודש ינואר האחרון התקבלה בקשה רשמית של המשפחה לקבלת הסרטון.

אמש נמסר הסרטון למשפחת מנגיסטו בנוכחות נציגת משרד הביטחון סא"ל במילואים אורלי כהן גפן וראש מחלקת שבויים ונעדרים של אגף המודיעין סא"ל א'. "צה"ל ימשיך לפעול ללא לאות להשבת השבויים והנעדרים למשפחותיהם", נמסר מדובר צה"ל.

בחודשים האחרונים הפגינו בני משפחתו של מנגיסטו מספר פעמים למען שחרורו משבי חמאס. בחודש יוני האחרון, בעקבות הסכם הפיוס עם טורקיה, אף עלתה המשפחה לירושלים בכדי להפגין בכניסה למשרד ראש הממשלה. "הולכנו שולל, לא ייתכן שישראל תחתום על הסכם בזמן שאחי מוחזק שם", אמר אילן מנגיסטו, אחיו של אברה.

"לא ניתן יד להפקרות הזו שחמאס יהיה מעל החוק ההומניטרי", הוסיף מנגיסטו. "שמירה על אברה היא שמירה על זכויותיה ההומניטריות של מדינת ישראל. יש פה הורים, אבא ואמא שלא יודעים מה קורה איתו וחמאס חייב לשלם על זה".