פגישה יוצאת דופן התקיימה היום (א) בין אנשי החטיבה היהודית בשב"כ לבין רבנים שמזוהים עם הימין הקיצוני, ע"מ למנוע פעולות 'תג מחיר' בעקבות הפיגועים אמש. במערכת הביטחון דרשו מהרבנים: "פנו לדמויות מפתח בקרב נוער הגבעות ונסו להרגיע את השטח"

אנשי החטיבה היהודית בשב"כ ערכו היום (א) פגישה יוצאת דופן עם רבנים שמזוהים עם "נוער הגבעות" על רקע מספר גבוה יחסית של אירועי "תג מחיר" בתקופה האחרונה, אחרי הפוגה ארוכה יחסית.

על פי הדיווח בחדשות 2, נציגי השב"כ נפגשו עם הרב יצחק שפירא, הרב דניאל סטבסקי והרב יצחק גינזבורג, וביקשו מהם "פנו לדמויות מפתח בקרב נוער הגבעות ונסו להרגיע את השטח".

אחרי הפיגוע בדומא פעלה מערכת הביטחון בכל הכלים העומדים לרשותה, לרבות הוצאת עשרות צווי הרחקה מנהליים ומניעת יצירת קשר בין פעילי ימין. הניסיון של מערכת הביטחון היה למנוע התארגנויות קיצוניות ומעשי אלימות כנגד פלסטינים מעבר לקו הירוק במה שכונה מעשי תג מחיר.

בשבוע שעבר הותר לפרסום כי בידי שירות הביטחון הכללי והמשטרה שני צעירים הנחקרים בחשד לביצוע שורת עבירות ממניע גזעני. בית המשפט האריך את מעצרם בשלושה ימים נוספים.

לעומת זאת גורמים בהתיישבות ובמשרד המשפטים סבורים כי יש להתייחס לנוער הגבעות כמו שמתייחסים לכל נוער בסיכון, בלי אכיפה מוגברת או קשה יותר רק בשל העובדה כי הנוער מהסוג הזה מתגורר ביהודה ושומרון. איך עושים את זה? "בחוכמה וברגישות, עם הרבה דאגה ויחס הוגן לנוער הגבעות".