רב הרשות לכבאות והצלה הרב מנחם פרל התפטר מתפקידו והצביע על כשלים במערך שירותי הדת בארגון. "ישנו חוסר שיתוף פעולה מצד בכירי שירות הכבאות בנושאי דת כמו שמירת שבת, היתר לגידול זקן וכד' "

הרב הראשי של הרשות לכבאות והצלה, הרב מנחם פרל, הודיע בשבוע שעבר כי הוא מתפטר מתפקידו בשל כשלים במערך שירותי הדת בארגון.

בסביבתו של הרב פרל שעמד בעבר בראש בית המדרש של הרבנות הצבאית הראשית, נטען כי ההתפטרות הגיעה על רקע פגיעה מתמשכת בצרכיהם של לוחמי האש הדתיים.

לטענתו, הוא נתקל בחוסר שיתוף פעולה מצד בכירי שירות הכבאות בכל הנוגע להתנהלות בנושאי דת כמו שמירת שבת, היתר לגידול זקן וכדומה.

בנוסף לכך נטען כי נציב הכבאות וההצלה, שנכנס לתפקידו לפני מספר חודשים, סירב לפגוש את הרב פרל ואף ביטל תקנים שונים במערך הרבנות של הארגון.
שורת חברי כנסת ניסו להפעיל לחצים על בכירים במערך הכבאות, ואף נפגשו עם הרב שהתפטר בכדי להביא לפתרון המצב.

ח"כ יהודה גליק שנפגש עם הרב פרל אמר: "בפגישתנו עדכנתי אותו שהגשתי השבוע בקשה לדיון דחוף בנושא הפגיעה של מערכת הכבאות בשירותי הדת של הכבאים. לצערי נשיאות הכנסת לא נענתה לבקשה, אך הבטחתי לו להמשיך ולפעול לטיפול בכל הכשלים שהוא שם עליהם את האצבע".

ח"כ מוטי יוגב סיפר גם הוא כי "במסגרת המאמצים לחיזוק מעמד הרבנות בכלל ובמערך הכבאות בפרט, רב הכבאות היוצא פגש אותי בכנסת". לדבריו, הרב פרל עדכן אותו "בנעשה ובדרכים לקדם ולפעול בתחום הרבנות".

יוגב הוסיף כי "רבנות הכבאות זקוקה לרב חדש שיכנס לתפקידו בהקדם האפשרי, לאחר סיום תפקידו של הרב פרל. אנו נסייע בדבר ככל שידנו מגעת. אני מאחל לרב פרל, תלמיד חכם בעל שיעור קומה תורני, ברכת הצלחה בהמשך".