״עבודות הרכבת ימשכו בשבתות – למרות הסיכום עם החרדים״

למרות הסיכום עם חברי הכנסת החרדים באשר לביטול עבודות התשתית ברכבת ישראל בשבת הקרובה, מסמך פנימי שפורסם הערב חושף כי העבודות ברכבת הקלה בבני ברק, ימשכו בשבתות וחגים, ואף ביום כיפור רח״ל. ח"כ גפני: "לא נאפשר בכל אופן חילול שבת שלא לפיקוח נפש"

עבודות הרכבת הקלה במעבה האדמה מתחת לעיר בני ברק צפויות להתקיים גם בשבתות וחגים, ואף במהלך חגי תשרי. כך עולה ממסמך פנימי שפורסם לראשונה בחדשות 2.

משמעות הדבר היא שהעבודות יימשכו גם בראש השנה, יום כיפור וסוכות רח"ל.

לטענת כותבי המסמך הנימוק להמשך העבודות גם בשבתות וחגים הוא מפני שכל עצירה בעבודות החפירה תהווה סכנה בטיחותית וקיים חשש שאם העבודות ייפסקו, גם אם לזמן קצר יחסית של כמה שעות, האדמה בסביבת החפירות תקרוס.

חבר הכנסת משה גפני הגיב בחריפות למסמך: "לא נאפשר בכל אופן חילול שבת שלא לפיקוח נפש והנושא יובהר באופן הברור ביותר".

כזכור בישיבה שהתקיימה בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שר התחבורה ישראל כץ, שר העבודה והרווחה חיים כץ וראשי הסיעות החרדיות אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני, סוכם כי יישמר הסטטוס קוו בנושא שמירת השבת, וכי העבודות שתוכננו לשבת הקרובה יבוטלו.

הישג חרדי: כך ימנעו את התרחבות חילולי השבת

השר ישראל כץ הודיע כי הנחה את אנשי המקצוע במשרדו שלא לבצע עבודות בשבת שלא לצורך. שר העבודה והרווחה אמר כי מידי יום חמישי יישבו הגורמים המקצועיים לדון בנושאים הרלוונטיים ויבחנו כל בקשה להיתר עבודה על מנת למנוע עבודות לא חיוניות.

מטעם הסיעות החרדיות הוקם צוות של ארבעה חברי כנסת שיעקוב אחר הפעילויות הללו. בהם יהיו חברים ח"כ אורי מקלב, ח"כ יואב בן צור, ח"כ מיכאל מלכיאלי וח"כ ישראל אייכלר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *