לקראת הדיון המכריע בוועדת השחרורים ביום חמישי הקרוב, קוראים שרים בכירים בממשלה להפעיל את מידת הרחמים ולשחררו לאחר ריצוי שני שליש מעונשו מבית הסוהר

השרים נפתלי בנט, איילת שקד וישראל כץ קוראים בפומבי לשחרר את ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מבית הסוהר לאחר שריצה שני שליש מתקופת מאסרו.
לדבריהם, "יש לנהוג ברחמים כלפי אדם שתרם רבות לביטחון ישראל".

הקריאות באות לקראת הדיון המכריע בוועדת השחרורים ביום חמישי הקרוב, בו ייקבע האם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ישוחרר שחרור מוקדם מבית הכלא "מעשיהו" לאחר ריצוי שני שליש מעונשו.

מוקדם יותר פורסם תמונה בחדשות 2 של אולמרט במדי בית החולים, בה הוא נראה כחוש ורזה, לאחר שהשיל 6 קילוגרמים ממשקלו בתקופת המאסר.

היום (שישי) השמיע את הקריאה שר החינוך נפתלי בנט שכתב: "‏הגיע הזמן לשחרר את אהוד אולמרט. על אף חילוקי הדעות, אין ויכוח על תרומתו המכריעה של ראש הממשלה אולמרט לביטחון ישראל בשורה של החלטות אמיצות. הגיעה עת מידת הרחמים".

קריאה דומה השמיעה השבוע גם חברת מפלגתו, שרת המשפטים איילת שקד.

שר התחבורה ישראל כ"ץ התייחס אף הוא היום לסוגיה וכתב: "רה"מ לשעבר אהוד אולמרט נענש וריצה שני שליש מעונשו. מידת הרחמים מחייבת לשלוח אותו הביתה".

כזכור ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר התכנסה בתחילת השבוע לדון בבקשתו של אולמרט לשחרור מוקדם, בצל פרשת המסמכים המסווגים.
לדברי גורמים המקורבים לראש הממשלה לשעבר, הוא נשמע כעוס ונרגש בדיון ואף אמר: "הפכו אותי לבוגד".

אולמרט לוועדת השחרורים: "הפכו אותי לבוגד"; ההכרעה בחמישי הבא

הפרקליטות העלתה את עניין המסמכים המסווגים כטיעון עיקרי וכמעט יחיד בעמדה שלא לקצר את עונשו של אולמרט. לטענת הפרקליטות, מדובר בעבירת משמעת שהיא כל כך גבוהה בעוצמתה, שהיא הופכת אותו ללא ראוי לשחרור מוקדם.

"נזק ביטחוני חמור": מלחמת הגרסאות בין הפרקליטות לאולמרט