מצרים דרשה פעילות נגד ההברחות, חמאס מקים אזור חיץ

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי הארגון החל בעבודות בשטח ליצירת רצועה באורך של 12 ק"מ ובעומק של מאה מטר בין עזה לסיני. זאת אחרי ביקור של משלחת חמאס בקהיר. גורמים במצרים: חמאס נדרש לפעול נגד ההברחות בגבול

כוחות הביטחון של חמאס החלו בהקמת אזור חיץ בגבול רצועת עזה ומצרים, כחלק מהסכם ההבנות שהושג בין הצדדים – כך דיווח היום (רביעי) האתר הפלסטיני ווטניה. מנהל ההסברה במעבר רפיח פרסם תמונה שבה נראים כלי עבודה גורפים ומיישרים את השטח בגבול שדרכו עוברים כלי נשק ולוחמי דאעש לחצי האי סיני.

עומק השטח יהיה מאה מטרים בתוך שטח הרצועה, ויתפרס לאורך 12 קילומטר. לפי דיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים, ההבנות הושגו אחרי הביקור האחרון של משלחת חמאס בקהיר, שאף העבירה החודש דלק לרצועה כדי להקל על משבר החשמל.

על עבודות התשתית בצד העזתי של הגבול מפקחים ראש מערך הביטחון של חמאס ומנכ"ל משרד הפנים בעזה, תאופיק אבו נעים. "המשרד החל להסיר את כל המכשולים, כולל עצים, בארות וגבעות החול המפריעים לפיקוח על הגבול", אמר אבו נעים. "התוכנית באה כחלק מההבנות של הנהגת משלחת חמאס עם הבכירים המצרים בקהיר החודש".

אבו נעים הדגיש, כי השטח שיהיה תחת פיקוח עשוי להתרחב עוד יותר בימים הקרובים, וכי "אנחנו נמצאים בקשר שוטף ויומי עם גורמי הביטחון המצרי". לדבריו, "המצרים יעבירו את כל הציוד הנחוץ ליישום התוכנית להקמת אזור החיץ, שתסתיים בעוד כחודש, במטרה להדק את הפיקוח על הגבול המשותף".

דובר משרד הפנים של חמאס בעזה, איאד אל-בוזם, כתב בדף הפייסבוק שלו, בליווי תמונות מעבודות העפר, כי "הקמת אזור החיץ שבה החל משרד הפנים והביטחון הלאומי על הגבול הפלסטיני-מצרי מדרום רצועת עזה, באה כדי להגן על היציבות והמצב הביטחוני".

משרד הפנים ברצועה מסר כי ננקטו "צעדי פעולה מהירים ואינטנסיביים בגבול עם מצרים, שכוללים ניקיון ויישור השטח במטרה לתת לכוחות הביטחון שליטה מלאה." כמו כן, נמסר כי יוצבו מגדלי פיקוח ומצלמות תאורה לאורך הגבול.

"מהלכים אלו הם חלק מעבודת המשרד לשמירה על יציבות בגבול עם מצרים, וכן חלק מהמדיניות של המשרד שלא לאפשר שאזור זה יהיה תחת איומים ביטחוניים עבור שני הצדדים", נמסר. "זהו מסר לאחים במצרים כי משרד הפנים בעזה שומר על אזור הגבול".

מקורות במצרים טוענים כי מדובר בדרישה של ראשי המודיעין המצרי שנפגשו לאחרונה עם בכירי חמאס בראשות יחיא סינוואר, ראש הארגון ברצועת עזה. לטענת אותם מקורות, בכירי חמאס דרשו מהמצרים לפתוח באופן תדיר יותר את מעבר רפיח והמצרים דרשו מחמאס לפעול קודם נגד ההברחות מעזה לסיני ולהיפך.

מצרים מתמודדת זה זמן רב עם ארגוני הטרור בשטה בחצי האי סיני והגבירה לאחרונה את הפעולות נגד דאעש באזור. אתמול פגעו המצרים בתשתיות טרור של דאעש בחצי האי סיני. הצבא המצרי פרסם תיעוד של מטוסי חיל האוויר שלו משמידים שיירת נשק של המדינה האיסלאמית. השיירה יצאה מאזור הגבול המערבי של מצרים עם לוב בדרכה לארגוני הטרור המזוהים עם דאעש בצפון סיני, כאשר חלק מהנשק יועד גם לרצועת עזה.

צפו: מטוסי צבא מצרים השמידו משלוח נשק שיועד לעזה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן