Share on whatsapp

פעיל הימין תובע את עיתון השמאל: פרסמו חדשות מזויפות

בנצי גופשטיין הודיע כי יתבע את עיתון הארץ בגין פרסום חדשות מזויפות והוצאת דיבה. הוא שלח מכתב למערכת העיתון בדרישה לתשלום 100,000 ש"ח פיצויים. עו"ד בן גביר כתב: "בכתבה הפכתם את הנתקפים לתוקפים ואת הערבים התוקפים לקורבנות כביכול"
 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין יתבע את עיתון הארץ בגין פרסום חדשות מזויפות והוצאת דיבה. היום התפרסמה בהארץ כתבה ולפיה פעילי להב"ה תקפו ערבים ישראלים והמשטרה נמנעה מלהתערב ולעצור את אנשי להב"ה. במכתב ששיגר גופשטיין באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר הוא דורש פיצוי מעיתון הארץ על סך של מאה אלף ש"ח.

במכתב נכתב בין היתר: "הבוקר פורסמה בעיתון הארץ כתבה של מר ניר חסון תחת הכותרת: "עשרות משתתפי מצעד של ארגון להב"ה בירושלים הכו קשות צעיר פלסטיני". הכתבה מלאה בשקרים ובעיוותים קשים כאשר ברור כי המטרה היא אחת: להכפיש את ארגון להב"ה ואת פעיליו. הכתבה מתבססת על עדויות כביכול של אנשי שמאל קיצוני שהיו במקום והציגו תמונה הפוכה לדברים שהיו סילפו את המציאות ואתם ברוב רשלנותכם ושלא כמצופה מעיתונאי ומערכת חדשות כלל לא ביררתם את הדברים וכלל לא ביקשתם את תגובת מרשיי.

במכתב מפורטות נסיבות האירוע המתואר בכתבה: "מידי יום חמישי בלילה מרשיי נמצאים בכיכר ציון ומחלקים חומרי הסברה לציבור הנמצא במקום כאשר הפעילות היא חוקית לחלוטין. בשבוע שעבר הגיעו למקום מספר נערים ערבים מתוך מטרה להתעמת עם פעילי להב"ה. הם החלו לקלל את הפעילים בגיבוי של אנשי השמאל שהיו במקום, והאירוע הגיע לשיאו כשאחד הנערים הערבים תקף פעיל להב"ה עם חגורה. לאחר התקיפה אותה חבורה של צעירים החלו לברוח לכיוון שער שכם, ורק בשלב הזה רדפו אחריהם פעילי להבה על מנת להסגיר את אותו תוקף לידי המשטרה. ואכן כפי שרואים בסרט שצורף לכתבה אותו תוקף נעצר והמשיך לקלל את הפעילים. התוקפים הערבים לא הסתפקו בתקיפת פעילי להבה ולאחר שעוכבו הם תקפו את השוטרים שעיכבו אותם ולכן הובאו לחקירה בתחנת המשטרה, לכן ודאי שלא הגישו תלונה מכיוון שהם היו התוקפים".

עו"ד בן גביר מאשים את הארץ: "בכתבה כהרגלכם הפכתם את הנתקפים לתוקפים ואת הערבים התוקפים לקורבנות כביכול. לא ניסיתם לבקש תגובה כמחויב מכללי האתיקה העיתונאית ולנסות לברר מה באמת התרחש. מכל האמור לעיל עולה כי הדברים שפרסמת הינם שקר מוחלט, והם פורסמו במטרה מכוונת להשחיר את מרשיי בעיני הרבים ולהציג אותם בצורה בזויה. אין ספק שהדברים שפרסמתם מהווים לשון הרע כהגדרתו בחוק איסור לשון הרע. הדברים שפרסמתם פגעו במרשיי השפילו אותם, ביישו אותם, פגעו בשמם, סילפו את המציאות ושמו את מרשיי מטרה לשנאה, לעג בוז בעיני הרבים ובכך נגרמו להם נזקים עצומים".

בסיום המכתב נדרשת מערכת הארץ והעיתונאי חסון, "לשלם פיצוי על סך של מאה אלף ₪ (בעניין זה יצוין, כי הנזק שנגרם לנו מפרסום הכתבה נאמד בסכום גבוה פי כמה, אך מטעמי פשרה נסכים לפיצויי בסכום זה, על מנת ליישב את המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט) לפרסם הודעת הבהרה תיקון והתנצלות באותו מקום ובאותו אופן שבו פורסמו הדברים הנ"ל. ככל שלא תפעלו כנדרש לעיל, בתוך 14 ימים מיום המצאת מכתב זה, לא נהסס לנקוט בכל האמצעים המשפטיים העומדים לרשותנו, לצורך שמירה על זכויותינו, מניעת המשך הפרתן והסדרת פיצויים".

כתבות קשורות

גאב"ד מאקאווא בתפילה בציון הרשב"י • גלריה
שמחת האירוסין בחצרות טאלנא - קאמארנא רמת שלמה
מחנה צבאי ותשתיות טרור של חמאס: תיעוד מתקיפות חיל האוויר ברצועה • צפו
ט"ו באב בחצה"ק תולדות יהודה • גלריה
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שֵׁנִי • כותרות העיתונים – י"ז באב ה'תשפ"א
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
חלוקת הג'ובים לא תמה: בכחול לבן שוקלים ניצול נוסף של החוק הנורבגי
לְהוֹדוֹת וּלְהַלֵּל • סעודת הודאה בחצה"ק סקולען ירושלים
לֹא הָיוּ יָמִים טוֹבִים לְיִשְׂרָאֵל • ט"ו באב בחצה"ק ראחמיסטריווקא
תיעוד מיוחד: כ"ק האדמו"ר מגור בנופש בעיר הקודש צפת
תיעוד: אב"ד קהל יראים שהה למנוחה אוסטריה
טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן