צבי סוכות הבחין בארבעה ערבים מכניסים בכוח לרכב ערבי נוסף, ודיווח למשטרה. השוטרים שהגיעו למקום, עצרו אותו בחשד לביצוע פעולות תג מחיר. עו"ד בן גביר: "במקום להעניק לו צל"ש על - עוצרים אותו" • בפנים: תיעוד וידאו של השתלשלות האירועים

פעיל הימין צבי סוכות, תושב יצהר, נסע השבוע סמוך ליישוב עינב בשומרון, והבחין לדבריו בשני פלסטינים שאוזקים וכופתים אדם, ומכניסים אותו בכוח לרכב פרטי. סוכות חשד כי מדובר בחטיפה, תיעד את האירוע ודיווח למשטרה ולצבא. סוכות עקב אחר הרכב עד לרגע שבו נכנס לשכם. גורמים בשב"כ פנו לסוכות וביקשו ממנו לפגוש את אחד מנציגיו במטרה למסור עדות מסודרת. סוכות התבקש לעצור ולהמתין ברכבו במחלף עירון.

מעט לאחר מכן הגיעה למקום ניידת משטרה, ושוטר ביקש מסוכות להתלוות עמו לתחנה כדי למסור את העדות. סוכות הסכים ונסע אחריו לתחנת מחוז חוף. עם הגיעם לתחנה הודיע לו השוטר כי הוא עצור בחשד לביצוע פעולת "תג מחיר". המשטרה ערכה חיפוש ברכבו, שם נמצאו מודעות וספריי צבע, ועיכבה אותו לחקירה יותר מ-4 שעות.

סוכות נדהם מההתפתחות הבלתי צפויה. לדבריו, מדהים שלאחר שהוא מזהה חטיפה, ומתעד את האירוע ואף מתקשר למוקד מאה הוא מוצא עצמו כחשוד באירוע תג מחיר, "אמנם בסופו של יום התברר כי מדובר במעצר של שוטרים פלסטינאים ללא מדים, מה שעצוב הוא לראות מה קורה כאשר המשטרה הגיעה למקום המפגש שקבעתי איתם".

סנגורו של סוכות, עו"ד איתמר בן גביר, מסר בתגובה כי "סוכות עשה מעשה של אזרחות ראויה, ובמקום להעניק לו צל"ש הוא נעצר. כנראה שיש גורמים במשטרה שמבחינתם הכיפה והפאות הפכו אותו לאשם באופן אוטומטי, גם אם גילה אזרחות טובה ודיווח על מעשה חטיפה שנעשה מול עיניו".

ממחוז חוף במשטרה נמסר בתגובה: "כל ניסיון לקשור בין הדיווח שהעביר לצבא לבין עיכובו ע"י המשטרה, שגוי וחוטא לאמת. השוטרים עיכבו את סוכות לבדיקה אקראית שלא קשורה במישרין או בעקיפין לדיווח שהועבר לגורמי הצבא ושנבדק על ידם במקביל". במהלך הבדיקה עלה החשד כי סוכות מעורב בפעולת תג מחיר, בין היתר בעקבות ממצאים שנמצאו ברכבו – כרוזים ותרסיסי צבע. הוא עוכב בתחנת המשטרה ובתוך פרק זמן קצר שוחרר לדרכו".