אור ירוק: "סכנה ל-400 ילדים שחשופים לנזקי הקיץ הקרוב"

פילוח נתונים שמפורסם היום על ידי עמותת "אור ירוק" מגלה כי 400 ילדים בממוצע, משלל יישובים נפגעו בתאונות דרכים במהלך הקיץ של השנים האחרונות.

1231 פעוטות, ילדים ובני נוער (0-19) נפגעים בממוצע בשלושת חודשי חופשת הקיץ, יוני-אוגוסט, מדי שנה בערים. כך על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס. הנתונים מתייחסים לשנים 2003-2011.

קרא עוד:

[postim]

שמואל אבוהב, מנכ"ל עמותת "אור ירוק": " על פי נתונים עולמיים, ישראל נמצאת במקום הראשון מבין המדינות המתקדמות, בשיעור הילדים ההרוגים בתאונות דרכים. יש להגביר את האכיפה במקומות הבילוי, כדי להרתיע נהגים צעירים, מלשתות אלכוהול ולנהוג. על רשויות החינוך להדגיש ולהסביר בפני הילדים, את הסכנות שהכביש טומן בחובו בחופשת הקיץ וכיצד ניתן להתמודד איתן ולצמצם את ההיפגעות".

אכן, יש רבים שמותחים ביקורת על עצם הגישה שמעלה העמותה, לפיה כביכול יש מדדים על היפגעות בני אדם בתאונות, וכי ההתייחסות לבני אדם ברמה של מספרים, היא התייחסות זולה ומזלזלת.

בנוסף, עמותת אור ירוק מקיימת השבוע פעילות עם משרד החינוך, שבמסגרתו יודרכו כ-200 אלף תלמידים בנושאים הקשורים לבטיחות בדרכים.

למבצע מתגייסים כ-4000 מדריכים צעירים בגילאים 13-17, אשר מגיעים בימים הראשונים של החופשה לבתי הספר. המדריכים מעבירים הדרכה בנושא זהירות בדרכים, בעיקר לתלמידים בכיתות ג' ד' בהיקף של כ-10,000 כיתות בכ-2,500 בתי ספר בכל הארץ.

בסך הכול יודרכו במסגרת המבצע, כ-200,000 תלמידים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *