שבועיים לפני מועד פינוי בית האולפנה *כתובות רוססו הבוקר על מסגד סמוך לרמאללה * חשש לפעולת 'תג מחיר'

מלחמת האולפנה: מועד הפינוי בבית האולפנה קרב, והמתנחלים החלו את מלחמתם: הבוקר התגלה כתובות גרפיטי על מסגד בכפר ג'בע, דרומית-מזרחית לרמאללה, כשבמקום נראה גם חשד לנסיון הצתה. על פי החשד מתנחלים ריססו על על קירות המסגד את הכתובות "אולפנה מלחמה" ו"תג מחיר". בחקירה ראשונה של צה"ל והמשטרה נראה כי המרססים הגיעו מהחלק האחורי של המסגד בג'בע, שברו את החלון וכנראה השליכו חומר דליק למסגד, שהצית את השטיח.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב על האירוע ואמר: "מדובר במעשה של פורעי חוק, חסרי סובלנות וחסרי אחריות. נפעל כדי להביאם לדין במהירות". גם שר הביטחון אהוד ברק התייחס לנושא באמרו כי המעשה הוא חמור ונפשע הנועד לפגוע ברקמת החיים באזור ומסיט את צה"ל וכוחות הביטחון ממשימותיהם, הכוללות הגנה על אזרחי ישראל באזור".

במשטרה נערכים כבר כשבועיים לפעולות מסוג זה, בעקבות הכוונה לפנות את השכונה שבמחלוקת בבית אל, ודגש מיוחד הושם בימים אלו על שמירה הדוקה במקומות המיועדים לפעולות 'תג מחיר' ע”י מתנחלים.

אחד מתושבי הכפר סיפר לכלי התקשורת כי הוא גילה את ההצתה כבר באמצע הלילה. לדבריו: "ג'בע זה כפר שלא עושה כלום, לא זורק אבנים", אמר וסיפר כי "השכנים ראו את האש ומיד רצו למסגד וכיבו את האש".