שמרון, המייצג את רה"מ בהליכים משפטיים שונים, מייצג גם את איש העסקים מיקי גנור שתיווך בעסקת הצוללות הנחקרת בחשד לשחיתות. שמרון שוהה במעצר בית מאז חקירתו ועורך דינו מסר: "חש הקלה על כך שסוף סוף ניתנת לו ההזדמנות להציג את עמדתו"

עורך הדין דוד שמרון הוא המקורב לראש הממשלה נתניהו שנחקר ביומיים האחרונים באזהרה בלהב 433 בחשד למעורבות בתיק 3000, המכונה גם "פרשת הצוללות" – כך הותר הבוקר (רביעי) לפרסום. עורך הדין שמרון נמצא מאז החקירה במעצר בית.

ממצאי החקירה מעלים כי שמרון ייצג את איש העסקים הישראלי מיקי גנור ועל פי החשד שניהם פעלו לקדם, בניגוד לחוק, את עסקיו של גנור. כמו כן מעלים ממצאי החקירה שעורך הדין שמרון היה שותף פעיל בתכנית להקים מספנה בישראל, שתטפל בספינות שנרכשו מהתאגיד הגרמני טיסנקרופ. שמרון הכחיש בחודשים האחרונים שדיווח בדרך כלשהי למקורבו ובן דודו ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקשר שלו ועל מעורבותו במגעים מול התאגיד הגרמני.

במרכז פרשת הצוללות, המכונה גם תיק 3,000, עומדות שתי עסקאות רכש של צוללות וספינות מגן. החקירה הפכה לפלילית בחודש בפברואר וביום שני האחרון עיכבה המשטרה שישה חשודים, בהם גנור, תת-אלוף (במיל') אבריאל בר יוסף ועו"ד רונן שמר, בחשד למעורבות בפרשה. גנור הוא האדם שתיווך בעסקת הצוללות ומעצרו הוארך עד מחר, ורונן שמר עובד במשרדו. בר יוסף שימש בעבר ממלא מקום ראש המל"ל ומונה על ידי נתניהו לתפקיד ראש המל"ל, אך המינוי בוטל לאחר שהתברר כי מתנהלת נגדו חקירה פלילית. גם מעצרו הוארך עד מחר.

עו"ד עמית חדד ממשרדו של עו"ד וינרוט מסר: "למרות סיטואציה לא פשוטה מבחינה אישית מקצועית, במידה רבה עו"ד שמרון חש הקלה על כך שסוף סוף ניתנת לו ההזדמנות להציג את עמדתו המלאה ואת נקודת המבט שלו בפני רשויות החוק. עו"ד שמרון פעל בהתאם לחוק. הוא שיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו, ובטוח שרשויות החוק יגיעו לאותה מסקנה. עו"ד שמרון יעמוד לרשות החוקרים בכל עת שיבקשו זאת".

התנועה לאיכות השלטון קראה אתמול ליועץ המשפטי לממשלה ולשר הביטחון לבחון את מעורבות משרד עורכי הדין שמרון-מולכו בעניינים אסטרטגיים של המדינה, וכן להשהות את עסקאות רכישת כלי השיט שבלב הפרשה. "עולה החשש שמא פעלו עורכי דין המקורבים לראש הממשלה על מנת לקדם את ענייניהם האישיים למול משרדי הממשלה השונים, תוך ניצול מעמדם וקרבתם אל ראש הממשלה, וחרף הסכמי ניגוד העניינים אשר קיימים בעניינם", נמסר מהתנועה.

בפרשה נחקר אתמול אלוף (במיל') אליעזר (צ'ייני) מרום, ששימש מפקד חיל הים באותה תקופה והוא נשלח אמש למעצר בית. החוקרים מנסים להבין אם הוא זה שעומד מאחורי פתיחת חשבון בנק בקפריסין, שאליו הועברו על פי החשד סכומי כסף גדולים מנציגי המספנות הגרמניות, שהיו אמורים לכאורה לשמש ככספי שוחד לשורה של בעלי תפקיד בצמרת הביטחונית הישראלית ולשמרון ואיש סודו.

בעוד שהיועמ"ש מנדבליט מבהיר כי ראש הממשלה נתניהו אינו חשוד בפרשה, אין ספק כי הוא יידרש למסור עדות במסגרת החקירה. בניגוד לעמדת היועמ"ש, ישנם הטוענים כי נתניהו מעורב בפרשה והחוקרים יבדקו האם ידע על המהלכים שלכאורה נרקמו בין החשודים לתאגיד הגרמני.

בין התהיות שעולות באשר לקשר של נתניהו להסתעפות הפרשה עומד ניסיונו של נתניהו למנות את אבריאל בר יוסף לראש המועצה לביטחון לאומי, למרות שהוא ידע שמעל ראשו קיימת עננת שחיתות. כמו כן פורסם אמש בחדשות 2 כי בכיר לשעבר בלשכת רה"מ העיד בתיק 1000 (החשד לטובות הנאה), ובאופן מפתיע הוא זומן פעם נוספת להעיד במקביל לעיכוב ששת החשודים.