מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר העביר לבזק מסמכים מסווגים וניירות עמדה פנימיים, והחשודים נהגו להעביר לפילבר את עמדתם על גבי המסמכים, תוך שאלה כוללים תיקונים התואמים את צרכיה האסטרטגיים של החברה

שלמה פילבר מנכ"ל משרד התקשורת ובעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' נשלחו היום (ה') למעצר בית, יממה לאחר פרסום הדוח החמור של מבקר המדינה ובו הופנתה ביקורת חריפה לעברם.

לטענת המבקר, פילבר קידם מהלכים לטובת בזק תוך שהוא "נוהג בצורה לא מקצועית" – וכעת נחשפת הדרך בה, לכאורה, העביר מנכ"ל משרד התקשורת מידע מסווג בשווי מאות מיליונים לאלוביץ'.

תיק בזק: שאול אלוביץ' ושלמה פילבר נשלחו למעצר בית

המנגנון על פי החשד עבד כך: פילבר היה מעביר מסמכים מסווגים וניירות פנימיים לחברת בזק, עם מידע השווה לבזק מאות מיליוני שקלים.

לאחר מכן בזק הייתה מכניסה תיקונים באותם מסמכים, שתואמים את הצרכים שלה ומקדמים את האינטרסים שלה.

המסמכים המתוקנים היו עוברים בחזרה למשרד התקשורת, משם היה מוכתבת המדיניות של משרד התקשורת.

פילבר כאמור נחקר ברשות לניירות ערך בחשד לביצוע עבירות על טוהר המידות ועבירות ניירות ערך.

במהלך הדיון בבית המשפט טען נציג התביעה: "יש פה עבירות של דיווח וטוהר מידות, מרמה והפרת אמונים של מנכ"ל משרד התקשורת, שעמד בקשר עם החשוד והעביר לו מידע מהותי מתוך העבודה הרגולטורית, שלא היה אמור להיות בידי אלוביץ', הכל בדרכי מרמה ותחכום".

בתום חקירתו, נשלח פילבר היום למעצר בית למשך 14 יום, והורחק ממשרד התקשורת, נאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים האחרים בפרשה, נאסר עליו לצאת מהארץ לשישה חודשים והוא חוייב לשלם ערבות זמנית.

במקביל לפילבר נחקרים במשרדי הרשות מעורבים נוספים בפרשת בזק.

בית המשפט שלח גם את בעל השליטה בבזק – שאול אלוביץ' למעצר בית של תשעה ימים. בנוסף, מנכ"לית בזק, נשלחה גם כן למעצר בית של תשעה ימים ונאסר עליה ליצור קשר עם עובדי בזק ועם המעורבים בחקירה.

כמו כן, הוארך בתשעה ימים מעצרו של אור אלוביץ', בנו של שאול אלוביץ', ונאסר עליו ליצור קשר עם המעורבים האחרים בפרשה, ביניהם אביו.

החקירה מגיעה יממה לאחר פרסום דוח מבקר המדינה ובו מוצג היחס המועדף שקיבלה חברת בזק ממשרד התקשורת.

לאורך הדוח מופנית ביקורת חריפה מצד המבקר לעברו של פילבר, ונטען כי מנכ"ל משרד התקשורת קידם מהלכים לטובת בזק תוך שהוא "נוהג בצורה לא מקצועית".