צילום: פלאש 90

הנשיא ריבלין לארדואן: "הפיגוע בהר הבית – חציית קו אדום"

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שוחח עם מקבילו הטורקי רג'פ ארדואן ואמר: "הפיגוע הוא חציית קו אדום". הנשיא הדגיש כי לאחר מתקפות הטרור בטורקיה, מיהרה מדינת ישראל לגנות בתוקף מעשים נפשעים אלו וכי "אנו מצפים לשמוע גינוי דומה גם מטורקיה"

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

המתח בהר הבית: ראש הממשלה בנימין נתניהו שב היום (ה') מבודפשט שבהונגריה ומכנס כעת דיון הערכת מצב בנוגע למצב בהר הבית בקריה בתל אביב.

מדובר בהערכת מצב שלישית שמתקיימת ביומיים האחרונים.

המתיחות הרבה היא בנוגע להצבתם של גלאי המתכות. לטענת המשטרה, הסרת גלאי המתכות עשויה להגדיל את הסיכויים לפיגוע נוסף במקום. מנגד, מערכת הביטחון, בהם צה"ל והשב"כ, טוענים שהשארת גלאי המתכות עשויה להתסיס את השטח.

בתוך כך, שוחח נשיא המדינה ראובן ריבלין עם נשיא טורקיה רג'פ ארדואן על רקע המהומות האחרונות בהר הבית.

כזכור השיחה התקיימה למרות שבמשרד החוץ המליצו לו שלא לקיים את השיחה.

ארדואן ישוחח עם ריבלין בניסיון לפתור את משבר הר הבית

בבית הנשיא ציינו כי במהלך השיחה אמר הנשיא למקבילו הטורקי כי "מתקפת הטרור שהתרחשה ביום שישי שעבר בהר הבית, היא בלתי מתקבלת המעמידה בסכנה את היכולת שלנו לחיות יחד".

הנשיא הוסיף והדגיש לארדואן כי "לאחר מתקפות הטרור בטורקיה, מהרה מדינת ישראל לגנות בתוקף מעשים נפשעים אלו וכי אנו מצפים לשמוע גינוי דומה גם מטורקיה מפני שטרור הוא טרור בכל מקום בו הוא מתרחש, בירושלים, איסטנבול או פריס".

בנוסף אמר הנשיא כי "ישראל שומרת ותמשיך לשמור על הסטטוס קוו במקומות הקדושים והוסיף כי הצעדים שננקטו בהר הבית נועדו להבטיח כי מעשי טרור שכאלה לא ישנו וכי חובתנו הקודמת לכל היא השמירה על חיי האזרחים העולים אליו".

בד בבד, מסרו בבית הנשיא שריבלין עושה מאמצים כבירים, יחד עם ההנהגה בישראל כולה, להרגעת הרוחות באזור ולהשבת השקט ושגרת הביטחון לאזרחי ישראל. "צר לנו כי גופים האמורים גם הם להיות שותפים לאותה המשימה, מעדיפים להשחיר את פניו של הנשיא במקום לפעול למען טובת המדינה", הוסיפו.

ארדואן שוחח מוקדם יותר בטלפון עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בנוגע לאירועים האחרונים באל-אקצא. יו"ר הרשות ביקש מהנשיא הטורקי לקיים מגעים עם הצד האמריקני על מנת לשוחח עם ישראל במטרה שתיסוג מצעדיה בהר הבית בשבוע האחרון. לפי דיווחים בתקשורת הפלסטינית, שני המנהיגים סיכמו שימשיכו להתייעץ ולתאם עמדות בסוגיה.

2 תגובות

רוח ונשיאים ואין שום הסדר

רק בהר הבית זה קו אדום?!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן