התפרעויות בעיר העתיקה. צילום אילוסטרציה: פלאש 90

הר הבית: 20 פצועים בעימותים עם שוטרים בשער האריות

המתיחות בהר הבית נמשכת: עשרות מוסלמים שהיו במעלה מוטה גור החלו ליידות אבנים ולהשליך בקבוקי זכוכית לעבר שוטרים. ראש הממשלה כינס הערב דיון הערכת מצב בקריה ובהמשך יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני

עוד לילה של עימותים באזור הר הבית: לאחר סיום תפילת הערב החלו עשרות מוסלמים שהיו במעלה מוטה גור ליידות אבנים ולהשליך בקבוקי זכוכית לעבר שוטרים.

ע"פ דיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים, 15 בני אדם נפצעו במהלך העימותים.

ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמאעיל הנייה, קרא לפלסטינים לצאת מחר לאחר תפילות יום השישי למחאות נרחבות שמטרתן לתמוך במסגד אל-אקצה.

בנאום שנשא הערב אמר: "מחר תהיה נקודת מפנה חשובה בהגנה על מסגד אל-אקצה ואנו נצא המנצחים. התוכניות הישראליות בנוגע לאל-אקצה לא יבוצעו. מדובר בקו אדום, אתם מציתים את האש. אנו קוראים ליום זעם וגיוס כללי של העם הפלסטיני וכל האומה הערבית במסגרת המערכה להגנה על ירושלים ואל-אקצה".

בתוך כך, הקבינט המדיני ביטחוני צפוי לדון ב-22:30 בהתפתחויות האחרונות ולהחליט בנוגע לגלאי המתכות. בצל הדיון ישנה מתיחות בנוגע להצבתם של הגלאים.

לטענת המשטרה, הסרת גלאי המתכות עשויה להגדיל את הסיכויים לפיגוע נוסף במקום. מנגד, רבים מערכת הביטחון, בהם בכירים בצה"ל ובשב"כ, טוענים שהשארת גלאי המתכות עשויה להתסיס את השטח.

//www.jdn.co.il/news/israel/863839

5 תגובות

המצב יוצא משליטה

למה רק הערבים מאיימים. ואנחנו עומדים ומסתכלים מה הם יעשו ועשים לנו אלטימטום.
איפה ליברמן ובנט שיצאו ויגידו שמי שיפרה את השלווה או לו אוי לנפשו.

ימח שמם….
אמן ולא יוותרו להם על כלום שישאר מגנומטרים שיפנימו כבר שהארץ הזאת שלנו….
מחפשים סיבות בנרות איך להתסיס את השטח..
רק אלוקים יכול על החיות האלה.

לא לשכוח שהם צודקים. אנחנו בגלות ואין לנו רשות לשלוט שמה.

למגיב שמכנה עצמו "יהודי", כנראה שאתה לא מזרע ישראל אלא מהערב רב (כפי שכתוב בזוהר הקדוש שאחד מסימני הערב רב זה להצדיק את הגויים ולהעדיף את טובתם על פני ישראל)

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו