אלפי מפגינים ומתפרעים פלסטינים קיבלו חבילות של מזון ושתייה כהוקרה על פעילותם, מאת ארגון הממומן על ידי האיראנים. ברמאללה זועמים: "איראן לא בוחלת באמצעים ושולחת זרועות תמנון לכל מקום. היא השקיעה מיליונים במבצע"

העיתון ישראל היום מדווח הבוקר כי האיראנים היו מעורבים בעידוד האלימות והעימותים עם כוחות הביטחון של ישראל במתחם הקדוש. על פי מקורות פלשתיניים, ברמאללה זועמים על ההתערבות האיראנית, שהתרחשה בימים שבהם הופסק התיאום הביטחוני בין הרשות לישראל.

רבבות הפלשתינים, שגדשו את סמטאות העיר העתיקה, זכו מדי כמה שעות לקבל לידיהם ארוחות ארוזות, הכוללות סוגי מזון שונים ושתייה. על גבי האריזות הודבק מנשר עם ציטוט ידוע של האייתוללה חמינאי "בעזרת אללה, פלשתין תשוחרר! ירושלים היא שלנו", עם כיפת הסלע והדגל הפלשתיני ברקע.

בתקשורת הפלשתינית נטען כי מי שעמד מאחורי חלוקת הארוחות לרבבות הפלשתינים בהר הבית ובסביבתו זו עמותה שמופעלת על ידי תנועות נוער איראנית. גם אתרי חדשות ערביים באינטרנט, המזוהים עם משמרות המהפכה באיראן, דיווחו כי עמותות איראניות עומדות מאחורי "הסעדת הגיבורים הלוחמים לשחרור אל־אקצא הנצורה עד לניצחון על הכיבוש הציוני".

אבל בכיר במנגנוני המודיעין הפלשתיניים אמר ל"ישראל היום" כי שום "תנועת נוער" אינה יכולה לעמוד מאחורי הפקה לוגיסטית ומימון של חלוקת אריזות מזון ושתייה לעשרות אלפי אנשים יום אחר יום בשיאם של אירועי הר הבית. "ברור לנו שהממשל בטהרן, באמצעות הזרועות הארוכות שלו, עומד מאחורי מבצע ההסעדה הזה", אמר הבכיר.

לדבריו, "מדובר בסכומים שמגיעים למיליוני שקלים והאיראנים מצאו את הפרצה לגזור את הקופון ולהעביר מתחת לאף של ישראל את המסר לציבור הפלשתיני שאיראן היא זו שדואגת להם. המנשר שהוצמד לכל אריזת מזון עם הציטוטים של חמינאי הבהיר היטב מי עומד מאחורי סלי המזון הללו".

גורם פלשתיני נוסף אמר ל"ישראל היום" כי כוונת האיראנים לחלק מזון ושתייה למפגינים היתה ידועה למנגנונים הפלשתיניים, אולם אלו לא העבירו את המידע למערכת הביטחון בישראל בשל הקפאת שיתוף הפעולה והתיאום הביטחוני. "בשטח בשליטה פלשתינית זה לא היה קורה", אמר הגורם, "לא היינו מאפשרים לאיראנים דריסת רגל כזו, מכיוון שזה היה חוזר אלינו כבומרנג בתגובה של ארצות ערב. כנראה האיראנים הבינו שהם יכולים להפעיל את המבצע הזה בלי שהרשויות בישראל ישאלו יותר מדי שאלות. היה לנו מידע על הכוונה שלהם להקצות המון כסף לטובת סלי המזון, אבל ההוראה היתה לחדול משיתוף הפעולה ופעלנו לפי ההוראות".

המעורבות האיראנית באירועי הר הבית גרמה לאי נחת בלשכתו של אבו מאזן, אולם גורמים בכירים בהנהגה הפלשתינית ברמאללה, המקורבים לאבו מאזן, היו נחרצים עוד יותר כשאמרו כי ההתערבות האיראנית והניסיונות להפגין נוכחות בשטח גרמו לזעם ולכעס רב. "האיראנים לא בוחלים בדבר ושולחים זרועות תמנון לכל מקום", אמר בכיר בלשכת אבו מאזן, "זו היתה טעות גדולה לאפשר להם דריסת רגל כזו".