ונוס, לוויין המחקר של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, שידר תמונות ראשונות מהחלל, בהן תמונה ראשונה של ירושלים באיכות נדירה. שר המדע: "זו רק ההתחלה" • וגם: כך הלווין יסייע למנוע שריפות באזור

ונוס – לוויין המחקר של סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע – שידר תמונות ראשונות מהחלל, בהן תמונה ראשונה של איזור ירושלים. התמונה שצולמה באמצעות המצלמה המשוכללת של הלוויין, מאפשרת לראות את ירושלים וסביבותיה באיכות חסרת תקדים, תוך הבחנה בפרטי קרקע שונים.

שר המדע והטכנולוגיה אופיר אקוניס אמר בעקבות פרסום התמונות כי ״רואים את היופי של ירושלים גם מהחלל. donna ההצלחה של שיגור ונוס באה לידי ביטוי בתמונות הראשונות שהתקבלו ממנו וזו רק ההתחלה. האנושות כולה תיהנה בשנים הקרובות מהצילומים שיסייעו למחקרים פורצי דרך בתחומי הסביבה, מדעי כדור הארץ, מים ומזון״. בתמונה: צילום לוויני של ירושלים בתמונה: צילום לוויני של העיר מרסיי בתמונה: צילום לוויני של יערות הגשם בפרו אזור ירושלים מועד לשריפות משתוללות חוזרות ונישנות בעיקר בתקופות של גלי חום, יובש ובצורת. המידע שיגיע מונוס יסייע למדענים לפתח שיטות חדשות לאפיון המערכת האקולוגית באיזור, להבנה ולהפחתה של גורמי הסיכון ובכך גם לחקר ההתחממות הגלובלית. התמונה מדגימה את סוג המידע שמפיק הלוויין בשנים הקרובות לטובת המחקרים שישליכו על חקלאות, מדיניות וכלכלה.  לוויין המחקר ונוס ששוגר בתחילת החודש לחלל, הוא שיתוף פעולה בין סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע לבין סוכנות החלל הצרפתית. הלוויין נבנה בתעשייה האווירית, וכולל מצלמה מולטיספקטרלית המצלמה ב-12 אורכי גל שונים שפותחה באלביט, ומנוע חשמלי חדש שפותח ברפאל.