פוטין ינחת הבוקר בישראל לביקור של יממה

יחנוך אנדרטה בנתניה לזכר הצלה"א – בביקור יועלו הנושאים הבטחוניים והכלכליים – פוטין ממשיך לבית לחם ולירדן

הרוסי נוחת – בעוד השיחות במוסקבה עם אישי המימשל האיראני בנושא הגרעין כשלו, יגיע הבוקר לישראל נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, לביקור של יממה.

קרא עוד:
[postim]

הסיבה הרשמית לבואו של פוטין, היא חנוכת אנדרטה לזכר חייל הצבא האדום שסייעו בניצחון נגד הנאצים. לנשיא הרוסי יתלוו כ300 בכירים ממוסקבה, עשרות עיתונאים, שלושה רכבי שרד שיגיעו במיוחד מרוסיה, לתורך השיירה הנשיאותית.

לאחר הביקור הקצר בישראל, ימשיך פוטין לבית לחם, שם ישתתף בחנוכת מרכז תרבות רוסי. לאחמ”כ יגיע לפגישה עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן ביריחו, ומשם ימשיך לירדן.

את פניו של הנשיא הרוסי יקבל שר החוץ ליברמן, שילווה אותו לנתניה, שם יפגוש את הנשיא פרס. יצויין, כי ראש הממשלה נתניהו, לא ישתתף בטקס מפאת רגלו המגובסת, ולאחר הטקס צפוי פוטין להגיע לבית ראש הממשלה, לפגישה רשמית בהשתתפות השרים ליברמן, ברק, ומופז.

לקראת הערב יגיע פוטין לבית הנשיא, שם יארח פרס את פוטין, ועימו שר החוץ סרגיי לברוב ועמיתו ליברמן. בסיום הארוחה הנשיאותית, תתקיים קבלת פנים חגיגית בהשתתפות בכירי הדרג המדיני בישראל.

בפגישות עם ראה"מ והנשיא צפוי לעלות בעיקר הנושאים המרכזיים העומדים על הפרק. הן הזירה הרוסית ובפרט נושא הגרעין האיראני. נתניהו ופרס ינסו להביא את פוטין לנקוט עמדות תקיפות יותר מול עמיתיו במזרח התיכון.

במשרד החוץ מסבירים, כי במקביל לנושאים הבוערים על סר היום הבטחוני, יעמוד ביקורו שך פוטין, גם בסימן חיזוק הקשרים הבילטרליים (סכמי תעופה) בין ישראל לרוסיה, בתחומי הכלכלה, הסחר, ועוד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *