אפרטהייד? נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, השתתף היום בסיור מיוחד עם נשיא המדינה, רובי ריבלין ושר הכלכלה, חה"כ אלי כהן, באזור התעשייה אריאל, וחשף בפניהם את הגידול החד במספר הפלסטינים המועסקים בישראל • לנתונים המלאים

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש, השתתף היום (ה) בסיור מיוחד עם נשיא המדינה רובי ריבלין ושר הכלכלה חה"כ אלי כהן (כולנו), באזור התעשייה אריאל.

הסיור יתקיים לצורך מה שמכנים בהתאחדות "היכרות והעצמת התעשייה והכלכלה באזור כגשר לשלום"… פרטים שמפרסמת ההתאחדות היום מעלים כי בשנה האזרחית הנוכחית (2017), נשבר שיא בהעסקת עובדים ערבים משטחי יהודה ושומרון בתוככי הקו הירוק באופן חוקי: מדובר על יותר מ-100 אלף עובדים בעלי אישורי שהייה בתוך תחומי ישראל הקטנה. כ-73 אלף עובדים מועסקים בשטחי הקו הירוק, וכ-32 אלף נוספים בשטחי יהודה ושומרון ועטרות. מתוכם פועלים כיום בתעשייה הישראלית כ-15 אלף עובדים ערבים.

ביזנעס שימושי

מבדיקה שערכה ההתאחדות עולה כי מספר זה צפוי לזנק במהלך השנה האזרחית הבאה עלינו לטובה, בכ-25%, בעקבות הרשאות למועסקים ערבים מיהודה ושומרון לעבוד בשטחי ישראל. זה כמובן במידה ולא יפרוץ עוד גל טרור שיגדע את פרנסתן של מאות אלפי משפחות ערביות כמו שקרה לא אחת מאז הגיח לעולם אסון אוסלו.

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש אמר היום: "ממשלת ישראל הכירה לשמחתנו ביתרון הכלכלי הגדול בהעסקת עובדים ערבים מיהודה ושומרון, ובעקבות פעילות התאחדות התעשיינים, הסכימה להעלות את היקף הקצאת עובדים אלו. העסקתם תורמת לשקט הביטחוני באזור ומקדמת שלום כלכלי בין ישראל לבין שכנותיה. בזכות אותם עובדים, התעשייה בישראל יכולה להמשיך ולצמוח".

ברוש הוסיף ואמר כי יש לזכור כי העסקת העובדים מיהודה ושומרון בתוך הקו הירוק, מאפשרת להם להתפרנס בכבוד, כשברקע קיימת מעבר לקו הירוק אבטלה קשה של 18.8%, לצד ירידה מתמשכת בסיוע חוץ, מ-4.5 מיליארד שקל ב-2013 ל-1.7 מיליארד ב-2017. "לכן עלינו להמשיך ולסייע ולחזק את אלו אשר מבקשים לעבוד ולתרום, ומוכיחים יום אחר יום בהגעתם לעבודה, שדו-קיום מוצלח קיים ואפשרי במדינת ישראל".

מקור: http://bizzness.net/