צילום אילוסטרציה: פלאש 90

ראש עיריית לוד ניסה להשתיק את המואזין – והותקף • צפו בתיעוד

בעקבות גרימת רעש בלתי נסבל לתושבי האזור, נכנס ראש עיריית לוד לפנות בוקר למסגד בעיר ודרש מהממונים להנמיך את הווליום. בתגובה הוא הותקף באלימות ע"י חלק מהנוכחים, שאף גבנבו לו את הטלפון האישי • בפנים: תיעוד האירוע ותגובת ראש העיר

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

לפנות בוקר התעורר רבים מתושבי לוד לקול רעש המואזין שבקע מהרמקולים של המסגד דהמש, אחד המסגדים המרכזיים בעיר. בתגובה הגיע למקום ראש העיר, יאיר רביבו, ודרש מהאחראים להנמיך את הווליום. מיד לאחר כניסתו למסגד הוא הותקף באלימות ע"י חלק מהנוכחים , שאף גנבו ממנו את הטלפון האישי. המשטרה, כך לטענת רביבו, התעכבה מאוד בחילוץ ולא נקטה ביד קשה נגד הפורעים.

בוידאו: תיעוד האירוע

בשעות הצהרים (יום שישי) פרסם רביבו הודעה ובה תיאור מפורט של מה שהתרחש במסגד. ההודעה מובאת כאן במלואה: "היו סיכומים עם האימאמים, עם חברי המועצה ועם המשטרה. כולם כיבדו את הסיכום חוץ ממסגד דהמש שמנסה לחבל בדו קיום. הסיכום היה שאני מאפשר תפילה חגיגית בשוק בשעה 06:45 בבוקר, ובמקביל בכל המסגדים קוראים לתפילה במשך 3 דקות אך לא משמיעים את התפילה במשך שעתיים ברמקולים של המסגד.

לפני חודשיים הבטיח אימאם מסגד דהמש בשיחה עם המשטרה שהוא מפסיק עם הדרשות בימי שישי ובחגים. גם אתמול בלילה הוא קיבל שיחה מהמשטרה והבטיח שוב. כאמור כולם כיבדו את ההסכם בפרט שני האימאמים הנוספים בעיר העתיקה שייח' יוסף אלבז ושייח' עאדל אלפר ואני רוצה להודות להם. בהתאם לסיכום, העירייה ניקתה את רחבת השוק ואפשרה למתפללים להגיע בצורה מכובדת. רק מסגד דהמש החליט שהוא מצפצף על כולם ובעיקר מעיר בשעה 05:30 את ילדי העיר לוד ביום הראשון ללימודים.

הגעתי למסגד על מנת לדבר עם האימאם והמואד'ן שיפסיקו את התפילה ברמקולים ויתפללו בתוך המסגד כמו שכולם עושים. אין לנו דבר נגד תפילה, גם אני לשם הגעתי מתפילת הסליחות רק שלאף אחד לא עולה בראש להשמיע אותה ברמקולים. באותו רגע הותקפתי במכות ובחבלות, חטפו לי את הטלפון הנייד, קיללו וגידפו, והכל, לאכזבתי, לעיני המשטרה.

לא ייתכן שרק מבקשים מראש העיר בקשות (כבישים, מתנ"סים, בתי ספר, תרבות והכל אני עושה בשמחה וברצון מלא), אבל כשראש העיר מבקש בקשה פשוטה לכבד סיכומים ולא להפריע למי שרוצה לישון, מיד הוא מותקף, מיד הוא נגד הערבים, מיד הוא לא בסדר.

אנו רוצים עיר שבה חיים ביחד, והאחד מכבד את השני ובעיקר מתחשב בשני. בהלכה המוסלמית יש מצווה לקרוא 5 פעמים ביום לתפילה, אבל להשמיע שעתיים דרשות ברמקולים זה מפריע לכולם גם ליהודים וגם לערבים, וזו לא מצווה שרשומה בשום מקום. אני מבקש מכולם לספר את האמת. אני מצר על כך שזו האווירה. לי בוודאי יש אחריות על העיר הזו ועל תושביה. העיר הזו יקרה לליבנו ולא ניתן לקיצונים לחבל בדו קיום.

בהזדמנות זו אאחל חג שמח ובתפילה לימים שקטים וטובים יותר".

//www.jdn.co.il/news/israel/760768

//www.jdn.co.il/news/israel/755756

3 תגובות

כוחי ועוצם ידי.

מה הוא חשב?
שיגידו לו "אה, סליחה"…

עשה טוב מאוד, אני גר בשכונה ליד שכונת ערבים ונחרשים מהרעש, הלוואי ושאר ראשי הערים היו פועלים כך.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן