צילום: פלאש 90

בניגוד להגבלת בג"ץ: 1500 הפגינו נגד מנדלבליט בפתח תקוה

המחאה נגד "הטיוח" של היועמ"ש התקיימה זה השבוע ה-42 ברציפות. במשטרה החליטו להעלים עין מהכמות שעולה על ההיתר שנתן בג"ץ. במקביל, כמה מאות הפגינו מול ביתה של נשיאת העליון בירושלים במחאה על פסה"ד בענין המסתננים

בפעם ה-42 ברציפות: ההפגנה נגד "הטיוח" של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התקיימה זה השבוע ה-42 ברציפות בפתח תקוה. הפעם מספר המשתתפים עמד על 1500 – פי 3 מהכמות שאישרו שופטי בג"ץ.

על אף החריגה, במשטרה החליטו של לאכוף את פסיקת העליון. "אמרנו שברגע שמגיעים 500 לפנות לגבעה ממול, לפי החלטת בג"ץ…מכבדים כל מה שהמשטרה תגיד: אם היא רואה שישי יותר מגפונים יכולה להחרים אותם, זה התפקיד שלה", אמר מני מנפתלי לכלי התקשורת במקום.

תיעוד מחפיר מההפגנה בפ"ת: חרדי הותקף במילים מבחילות • צפו

במקביל, מאות מתושבי דרום תל אביב בהובלת ״החזית לשחרור דרום תל אביב״, בשיתוף עם תנועת "אם תרצו" ותומכים מרחבי הארץ הפגינו הערב מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור בדרישה להפסיק להעדיף את זכויות האדם של המסתננים על פני זכויות האדם והאזרח של התושבים.

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב, אמרה כי מאבק תושבי השכונות יימשך עד לשינוי המיוחל: "הערב ציינו עשר שנים של העדפת זכויות המסתנן על פני זכויות התושב. נגמרו הימים שבהם קיבלנו את דין הבג״ץ כגזירה משמים. יותר לא נרפה עד שהבג״ץ יבין שהעם הוא הריבון והעם רוצה גירוש."

פז הדגישה עוד כי: "אם שופטי בג״ץ חושבים שמקומם של המסתננים אצלנו בבית, אנחנו נבוא אליהם הביתה. לבג״ץ אין יותר חסינות מפני ביקורת. עד היום הבג״ץ פסל או החליש כל חוק שהמדינה ניסתה לקדם לשחרור השכונות מהכיבוש האריתראי-סודני. אנחנו אומרים די. אנחנו רוצים בג"ץ ישראלי."

 בין המשתתפים בהפגנה הערב, היו גם עשרות פעילי תנועת 'אם תרצו' שקראו לשנות את מדיניות בית המשפט המפלה את תושבי דרום תל אביב.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שהשתתף בהפגנה אמר כי: "לא יכול להיות ששופטי בית המשפט העליון ימשיכו במדיניותם המפלה את תושבי דרום תל אביב ויחשיבו את דעתם כעלה נידף". לדברי פלג: "מדהים לראות איך "ארגוני הזכויות" דואגים אך ורק לצד המסכן את ישראל, המסתננים,  מבלי טיפת אכפתיות ממעמדם של תושבי ישראל".

פלג הדגיש כי: "בשל הרגע למהלך עומק מצד ממשלת ישראל. גירוש מסתננים בלתי חוקיים, בלימת ארגוני הדה לגיטימציה המסייעים להם וצמצום כוחו של בג"ץ. אלה מהלכים שהיה צריך לעשותם לפני שנים רבות ואנו כאן כדי להניע את תהליך זה לאלתר".

בג"ץ אסר לכלוא מסתננים, אך אישר גירוש מרצון למדינה שלישית

3 תגובות

למה אין שם יס"מ שיעיפו אותם הרי זה לא חוקי.
למערכת: אם אפשר לקבל תגובה מהמשטרה!

באים להפגין נגד עוברי חוק והם בעצמם עוברים על החוק! אז מי מושחת כאן בסוף?!

הלו, יסמניקים מרביצים רק לחשוכים ולפרימיטיביים.
לא לנאורים משכילים. מה קרה לך?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *