נוסעים למירון? היכונו: בערב ראש השנה תחל לפעול הרכבת לכרמיאל שתביא אתכם עד תחנת כרמיאל, במרחק נסיעה של כעשרים דקות מציון הרשב"י. הבוקר חנכו את הקו ראש הממשלה, שר התחבורה ובכירים נוספים • צפו בתיעוד

נוסעים למירון? היכונו. בערב ראש השנה תחל לפעול הרכבת לכרמיאל שתביא אתכם עד תחנת כרמיאל, במרחק נסיעה של כעשרים דקות מציון הרשב"י.

הרכבת שתפעל בין תחנות חיפה לכרמיאל, תעשה את הדרך בין כרמיאל לחיפה ב-35 דקות בלבד. זמן הנסיעה מתל אביב לכרמיאל יעמוד על קצת יותר משעה וחצי. אמנם הרבה זמן, אך עדיין פחות מכל אמצעי תחבורה ציבורית אחר ממרכז הארץ לגליל העליון.

ביזנעס שימושי

עם זאת, לפי ניסיון העבר, התחבורה הציבורית אל ומתחנות הרכבת בישראל אינה מפותחת בלשון המעטה. כך שגם אם תגיעו בתוך פחות משעתיים מהמרכז לכרמיאל, לא בטוח שתגיעו למירון בזמן קצר יותר מאשר בנסיעה באוטובוס ישיר.

הקו החדש שנקרא 'רכבת הגליל' יפעל בשלב הראשון בתדירות של רכבת אחת בשעה שתסיים את נסיעתה בחיפה בשעות השפל, ושתי רכבות בשעה בשעות השיא כאשר רכבת אחת תסיים בחיפה ושנייה תמשיך דרומה לתחנות תל-אביב ובאר שבע.

תושבי אזור כרמיאל יוכלו לנסוע חינם ברכבת במשך שלושת חודשי ההפעלה הראשונים. הנסיעה חינם תתאפשר רק באמצעות כרטיס רב-קו המשויך לתושב האזור. עדיין לא ברור מה יהיה מחירו של כרטיס נסיעה בקו. אך במשרד התחבורה אומרים כי בשנתיים הראשונות להפעלת הקו תוענק הנחה של חמישים אחוזים לנוסעים שיעלו בתחנות אחיהוד וכרמיאל.

מקור: http://bizzness.net/

קרא עוד בנושא

//www.jdn.co.il/video/835291
//www.jdn.co.il/breakingnews/816091
//www.jdn.co.il/economy/715362