במשפחת הנקין קיבלו בזעזוע ובכאב את אמירתו המקוממת של הביטחון לשעבר. אמו של איתם הנקין הי"ד: "אני פגועה מאוד. שר הביטחון לשעבר החזיר אותי שנתיים אחורה....זה נקרא דם על הידיים שלנו? הדברים הללו גורמים לי לרעוד"

במשפחת הנקין קיבלו בתדהמה את אמירתו מעוררת המחלוקת של שר הביטחון לשעבר, בוגי יעלון, לפיה רצח בני הזוג הנקין הי"ד לפני כשנתיים הוא תולדה של רצח משפחת דוואבשה.

בראיון ל'גלי ישראל' אמרה חנה הנקין, אמו של איתם הי"ד: "אני פגועה מאוד. שר הביטחון לשעבר החזיר אותי שנתיים אחורה. הפיגוע בכפר דומא היה נוראי ואנחנו מגנים את הרצח של משפחת דוואבשה אבל הרצח של הבן שלי וכלתי תוכנן הרבה לפני כן".

לדבריה, "זאת הייתה חוליה של החמאס והם אשמים ברצח והדם של בני וכלתי על הידיים שלהם הם וכל מי שתומך בטרור. החוליה מנתה חמישה עשר איש והחלה לפעול חודשים רבים לפני הקיץ במטרה לרצוח ישראלים. היא גם ניסתה לבצע פיגועים לפני הפיגוע שבו נרצחו בני וכלתי".

האם השכולה גילתה כי יעלון ניסה להסביר את אמירתו באמצעות מסר שהעביר ע"י בן משפחה. "אני לא מעוניינת להתווכח ואין מתפקידי להסביר. הוא ניסה להבהיר, לא להתנצל. אני מזועזעת מכך שמנהיג בישראל, שר ביטחון לשעבר יכול להגיד שהדם של משפחת הנקין הוא על הידיים שלנו ולא על ידי מחבלי חמאס".

בהמשך היא חזרה על העובדות הפשוטות כפי שההן הופיעו בכתב האישום: "הם בדרך חזרה הביתה ממפגש חברים וחוליה מאורגנת שניסתה לבצע את זממה פעם אחר פעם הצליחה לפגוע בהם. זה נקרא דם על הידיים שלנו? הדברים הללו גורמים לי לרעוד. אני הוצאתי את כתבי האישום הערב כדי להיות בטוחה ואכן זכרתי נכון. בחודש יוני החוליה התחילה לקבל את הנשק וחודש לאחר מכן הם כבר עברו הדרכה על תפעול הנשקים. זאת הייתה חוליה רצחנית שהתאמנה ואנחנו היינו הקרבן. היא התארגנה כדי להוציא פיגועים".

בסיום הדברים היא אמרה: "המרצחים מנסים לרצוח אותנו ואנחנו מאשימים את עצמינו…זה מפריע לי מאוד מאוד. לדברים הללו יש השפעה על העם שלנו ועל השיח. מחר הפלסטינים יכולים להגיד הנה שר הביטחון שלכם מודה שאתם אשמים".

התבטאות שנויה במחלוקת: "הדם של משפחת הנקין על הידיים שלנו"

צה"ל הרס את ביתו של מפקד החוליה שרצחה את בני הזוג הנקין הי"ד