המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה כי תחל לאסוף ממצאים על מנת לבדוק האם יש מקום לפתוח בחקירה כנגד השוטרים המכים הערב בירושלים • שר הבריאות יעקב ליצמן: " מדובר בהפעלת כוח מיותרת, חרדים הפכו כלי להוצאת קיטור"

במהלך מחאה על מעצר נכדו של כ"ק האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שליט"א, תועדו שוטרים כשהם פועלים באלימות כנגד חרדים במהלך ההפגנה בירושלים.

בעקבות האלימות הקשה הודיעו במחלקה לחקירות שוטרים הערב (א') כי יחלו לאסוף את הממצאים והסרטונים שהתפרסמו בכלי התקשורת, על מנת לקבל החלטה אם לפתוח בחקירה נגד השוטרים ולוחמי מג"ב שבעטו והפעילו כח חריג ולא סביר כנגד מפגינים שלא תקפו אותם.

עוד נמסר ממח"ש שבשונה ממקרים אחרים הם לא ימתינו עד לקבלת תלונות ממפגינים שהוכו, ויסתפקו בסרטונים שנאספו מכלי התקשורת.

כזכור מחאה על מעצר נכדו של כ"ק האדמו"ר מתולדות אברהם יצחק שליט"א, התפתחה להפגנה אלימה במיוחד, ובתיעודיים המגיעים משכונת מאה שערים בירושלים נראה שוטר מטיח בברוטליות צעיר חרדי, לצד דיווחים נוספים על אלימות משטרתית חסרת תקדים.

תיעוד מחריד: אלימות משטרתית חסרת גבולות נגד חרדים


שר הבריאות יעקב ליצמן התייחס גם לאלימות נגד המפגינים: "אני מגנה בתוקף את האלימות הקשה נגד המפגינים החרדים בירושלים".

"מדובר בהפעלת כוח מיותרת, מסכנת חיים ושאינה מקובלת בעליל. התיעודים הקשים מהתנהגות השוטרים מוכיחים כי מפגינים חרדים הפכו כלי להוצאת קיטור על לא עוול בידי שוטרים אלימים ומסוכנים. על המשטרה לרסן התנהגות זו לאלתר כדי להבטיח שלום הציבור".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "המשטרה נאלצה להשתמש באמצעים לפיזור הפרות סדר ולעצור לחקירה תשעה מתפרעים, תוך ניסיון למנוע את המשך ההפגנה האלימה והבלתי חוקית ואת חסימת הצירים".

"כבכל אירוע מסוג זה, תיבדק גם התנהלות השוטרים במקום, בדגש על אחד האירועים בו לכאורה נראה, כאילו הופעל כח שלא לצורך אכיפה".
"כל מה שחשוד לכאורה כחריגה מסמכות והפעלת כוח לא מידתית, יועבר לבדיקה במח"ש".