ח"כ מוזס טוען במכתבו לשר לביטחון פנים כי "אלימות המשטרה כלפי כל החרדים ששהו באזור, בין אם הם מפגינים, צלמים, או עוברי אורח, הייתה חסרת תקדים". לדבריו, "אין ולא יכול להיות, שחברה מתוקנת תעבור על התנהגות מופרעת כזו בשתיקה"

בעקבות ההתנהגות האלימה של שוטרים בעת פיזור הפגנה נגד חוק הגיוס, פנו יו"ר וועדת הכספים, ח"כ משה גפני ו יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ מנחם אליעזר מוזס, אל השר לביטחון פנים בדרישה לנקוט מיידית בצעדים מעשיים נגד השוטרים האלימים.

גפני שוחח היום עם השר לביטחון פנים גלעד ארדן ואמר שאסור לעבור בשקט על האלימות הקשה של השוטרים בהפגנה אמש, "מדובר באלימות חסרת רסן שאסור לעבור עליה לסדר היום בעיקר כשמדובר בשוטרים שאמונים לשמור על הסדר הציבורי" השר אמר לגפני כי הנושא נחקר על ידי מח"ש, לא יטויח, ויטופל באופן הנכון ביותר.

במכתבו כתב מוזס: "ההפגנה, שהתקיימה ברישיון, כללה מן הסתם אירועים שוליים של התרסה והתנהגות בלתי נאותה מצד השוליים שבמפגינים. אך מאידך, אלימות המשטרה כלפי כל החרדים ששהו באזור, בין אם הם מפגינים, צלמים, או עוברי אורח, הייתה חסרת תקדים. שוטרים התנהגו בברוטליות ובאלימות קשה, תוך דחיפות מיותרות ופציעת חלק מהמפגינים. אחד מהם עדיין מאושפז עם דימום בראש".

מוזס כתב עוד לשר כי הזכות להפגין היא זכות דמוקרטית של האזרחים מצד אחד, והמשטרה מהצד האחר אחראית על שמירת הסדר הציבורי. ולמרות זאת, "אין ספק שהפגנת אלימות כה קיצונית מצד השוטרים תוך כדי ניסיונותיהם להשליט סדר לא נופלים בהגדרת "פעילות לשמירת הסדר".

"אין ולא יכול להיות, שחברה מתוקנת ומסודרת תעבור על התנהגות מופרעת כזו בשתיקה. כולנו שומעים ומלווים את הנכים במאבקם ומודעים להפגנותיהם ברחבי הארץ. בשום שלב לא ניצפו או דווחו אירועי אלימות שכאלה כלפי המפגינים, למרות שגם בהפגנתם נחסמים צירים מרכזיים".

ח"כ מוזס אמר לשר כי התחושה הקשה בקרב הציבור החרדי היא שכשמדובר בהשלטת סדר של מפגינים חרדים, השוטרים מרשים לעצמם לנקוט באלימות יתרה ומוגזמת שאיננה נהוגה בהפגנות בקרב מגזרים אחרים. "אני קורא לך, לנקוט מיידית בצעדים מעשיים נגד השוטרים האלימים. אלימות, גם כשהיא מגיעה מצד שוטר, איננה מעל החוק!!"

תיעוד מחריד: אלימות משטרתית חסרת גבולות נגד חרדים