כך, אומר לנו, יצחק גוליאן, תושב רחוב השושנה במבשרת ציון שביתו באורח ניסי לא נלכד בלהבות. בתוך כך: שוטרי מג"ב עסקו אמש בצהריים (ג') בכיבוי שריפה ברחוב דרך שכם בואכה שמעון הצדיק

200 מטר. זה המרחק שבו הלהבות בלמו את תבערתם אמש (ג') ופסקו מלחכך בעצי הברוש שליד רחוב השושנה במבשרת ציון, שפונה על תושביו. איש לא מבין למה דווקא שם זה נעצר, ואיך זה שהבתים של הרחוב שהיו כה קרובים לאש, לא נלכדו בה. לטענת תושב האזור, יצחק גוליאן, הסיבה לגמרי ברורה ונכוחה: "לפני חודשיים, ערכתי בביתי סעודת שבע ברכות לשמחת בנו של הגאון רבי יעקב יוסף שליט"א, ר' יהונתן, והתארחו בסעודת המצווה רבנים רבים, ביניהם, האב הדגול, וגם הראשון לציון הגרש"מ עמאר שליט"א. אין ספק שקדושתם של אלו הצדיקים הגנה על ביתי".

קרא עוד:

[postim]

בינתיים, המשטרה חוקרת מי עומד מאחורי ההצתה הגדולה, שרק מטוסי חיל האוויר יכלו עליה. שעות ארוכות עמדו הנהגים בפקקים באזור מוצא והכניסות לבירה, והיה גם זמן של חשש לשלומם של תושבים באזור מבשרת ציון, עד שפונו מבתיהם למקום מבטחים.

ההערכה הגסה הינה כי ערבים מהאזור הם שעומדים מאחורי ההצתה הזדונית, כפי שנראו הצתות באחרונה באזור ירושלים.

יצוין, כי הצהריים טיפלו דווקא שוטרי מג"ב של תחנת שלם בשריפת קוצים מכוונת ברחוב דרך שכם בואכה ציון שמעון הצדיק זיע"א. לא היו נפגעים באירוע זה.