צילום: פלאש 90

תקדים: עתירה לבג"ץ נגד נשיאת בית המשפט העליון

תנועת רגבים הגישה עתירת בזק לבג"ץ בעקבות הודעת הנשיאה מרים נאור, כי נציג ביהמ"ש העליון ייעדר מהטקס הממלכתי שיתקיים מחר בגוש עציון לציון יובל לשחרור יהודה ושומרון. "מדובר בטקס בממלכתי. הנוהג החוקתי מחייב להשתתף בו"

פחות מיממה לפני קיום הטקס הממלכתי בגוש עציון, לרגל ציון יובל שנים לשחרור יהודה ושומרון, בקעת הירדן והגולן, עותרת תנועת רגבים לבג"ץ כנגד ממשלת ישראל ונשיאת בית המשפט העליון, מרים נאור.

הבוקר (שלישי) פרסמה לשכתה של נאור הצהרה מפתיעה, לפיה החליטה לבטל את השתתפותו של השופט ניל הנדל כנציג הרשות השופטת בטקס הממלכתי, שממשלת ישראל יזמה את קיומו מתוקף החלטת ממשלה רשמית.

עורך הדין אבי סגל מתנועת רגבים, הגיש הערב עתירה רשמית לבג"ץ כנגד הנחיית הנשיאה, בנימוק כי השתתפות נציגי סגל א' בטקסים ממלכתיים, הינה 'נוהג חוקתי' בעל תוקף מחייב.

"גם לשיטת הסיניוריטי למינוי שופטי בית המשפט העליון, נטולת המעמד החוקי והשנויה במחלוקת, ישנו תוקף מסויים רק מכח היותה 'נוהג חוקתי' שהתקיים כמוסכמה שלטונית רבת שנים", אומר עו"ד סגל. "אותו נוהג חוקתי שהנשיאה נאור מתבצרת על גביו בסוגיית 'שיטת הסיניוריטי' מחייב לא פחות גם בהשתתפות נציג הרשות השופטת בטקס הממלכתי".

"אם בית המשפט סבור כי לא מדובר באירוע ממלכתי רשמי, על בית המשפט להורות על ביטולו באופן רשמי", מוסיף סגל. "הממשלה ושריה יצטרכו להסביר מדוע בחרו לקיים טקס שאינו ממלכתי, בתקצוב ממלכתי, ועוד להכתירו כטקס "ממלכתי".

שופטי העליון נחשפים: "אילו יכולתי הייתי פוסקת לאסור על שחיטה כשרה"

2 תגובות

אופס… ואני אמרתי בראיון לרדיו שמרים נאור לא שמאלנית.. פדיחות

קבוצה של רשעים שמקומם בבית!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו