Yonatan Sindel/Flash90

השחזור: "צעקתי למחבל: הרגת לי 3 ילדים, ויריתי"

רכז הביטחון של היישוב הר אדר שנפצע אתמול בפיגוע שחזר: "הכרתי את המחבל שנכנס מדי יום דרך המעבר ליישוב. הוא פתח את הג'קט והחל לירות במאבטחים ובלוחם מג"ב. גם אני נפגעתי בכתף. על אף הכאבים שאחזו בי שלפתי האקדח שלי ויריתי"

"הכרתי את המחבל כמו שהכרתי את כל שאר הפועלים שנכנסו מדי יום דרך המעבר ליישוב. הוא תמיד היה בין האחרונים להיכנס ואתמול משהו בהתנהגותו עורר את החשד שלי, גם כי לבש ג'קט ביום חם", כך שחזר היום, ממיטתו בבית החולים, עמית שטיינהרט, רכב הביטחון של הישוב הר אדר את הפיגוע הקשה שהיה אתמול ביישוב.

"פנינו אליו שיציג את אישור העבודה. בשלב הזה הוא התמהמה מעט ואז פתח את הג'קט והחל לירות במאבטחים שלי ובלוחם מג"ב. הם חברים שלי, אחים ממש. ברגעים אלו גם אני נפגעתי בכתף. על אף הכאבים שאחזו בי שלפתי האקדח שלי ויריתי לעברו. בשלב הזה ראיתי את המאבטחים שלי ואת לוחם מג"ב שנלחמו בגבורה, שרועים על הרצפה. 

"צעקתי לעברו שהוא הרג לי שלושה ילדים ויריתי שוב לעברו", סיפר. "בשלב הזה כבר הגיעו שאר הכוחות ומד"א שטיפלו בנו. אני חושב שכבר אז הבנתי שאיבדתי את המאבטחים שלי ואת לוחם מג"ב סולומון חברי, זיכרם לברכה". את התיאור סיפר למפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, בעת שהגיע לבקר אותו.

מפקד המחוז שוחח עם מנהל בית החולים והרופא הבכיר, אשר עדכן את הממ"ז באשר לניתוח ואופן הטיפול בעמית ועל מתווה הפציעה וכן עם הוריו של עמית להם אמר שבנם פעם באומץ וגבורה ובכך הציל חיי אזרחים תמימים. עמית שוחח עם מפקד המחוז ואמר לו שהוא מתרגש ושמח שבא לבקרו תוך זמן קצר לאחר הפיגוע וסיפר לו אודות הזכור לו מהרגעים הקשים.

המפקד אמר לרכז הביטחון: "פעלת בגבורה והצלת חיים. שילמת מחיר ונפגעת, אך בגופך הצלת חיי אדם. זה התפקיד שלנו כאנשי כוחות הביטחון, לעמוד בחזית, למנוע ולהדוף ניסיונות פגיעה בחפים מפשע. ובמקום הזה הייתם, אתה, המאבטחים והלוחמים".

על פי התחקיר הראשוני מהזירה, שני המאבטחים – יוסף עותמאן בן 25 מאבו גוש ואור אריש בן 25, תושב היישוב – עמדו לפני שולחן הבידוק שבכניסה למעבר המגודר. מאחוריהם עמד רכז הביטחון, בסמוך לרכבו החונה, כשלפניהם התמקם סלומון גברייה, לוחם מג"ב שהיה מפקד הכוח, לצד לוחמת מג"ב נוספת. תחת עץ סמוך, בתוך ג'יפ של מג"ב, ישב נהג הכוח, רב-סמל נ'.

המחבל, בן 37 ואב לארבעה מכפר סוריכ הסמוך, הגיע מכיוון הכפר בידו אל עמדת הבידוק, כשהוא לובש מעיל עבה – עובדה שעוררה את חשד הכוחות. המאבטחים קראו לו לעצור, אולם הוא פתח בריצה של כמה מטרים קדימה, לתוך המעבר המגודר, שלף אקדח מהמעיל והחל לירות – כשהוא פוגע בעותמאן, באריש, בגברייה וברכז הביטחון.

לוחמת מג"ב ירתה לעבר המחבל, שנמלט מתוך המעבר המגודר לכיוון הגדר והכפר. באותו שלב, הנהג יצא מכלי הרכב, ירה שלושה כדורים ועצר את המחבל, שנהרג מהירי. צוותי מד"א שהגיעו לזירה ביצעו פעולות החייאה בארבעת הפצועים, אך נאלצו לקבוע את מותם של שלושה מהם. רכז הביטחון פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם עבר ניתוח שבסיומו הוגדר מצבו בינוני-קשה. מבית החולים נמסר כי לא נשקפת סכנה לחייו.

שעות לאחר פיגוע הטרור הקטלני בהר אדר, כוחות הביטחון עצרו שלושה חשודים במעורבות בפיגוע. בנוסף ערכו כוחות צה"ל ומג"ב פשיטה על בית סוריכ, היישוב ממנו יצא המחבל נמר מחמוד אחמד גמל. במהלך הפעילות נרשמו הפרות סדר במקום ואבנים יודו על כוחות הביטחון. עוד נמסר כי נפרסו כוחות ואמצעי איסוף שונים, גלויים וסמויים, בצירים ובמעברים השונים באזור הכפר, וזאת על מנת להגביר את ההגנה במרחב.

צה"ל פשט על בית המחבל; 3 פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות בפיגוע

2 תגובות

רק שלא יגידו שזה אלאור אזריה 2

כן. על היריה אחרי שגילה שחביריו שוכבים על הרצפה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *