צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עבודות בבני ברק ביום כיפור? זייברט: נפסיק את שיתוף הפעולה

שערוריית חילולי השבת: לדברי ראש העיר בני ברק, בנוסף לכל הפעולות המשפטיות המתבצעות על ידי העירייה, שיתוף הפעולה המקצועי, הטכני והארגוני עם החברה, מותנה בהקפדה על שמירת השבתות והחגים, ואלמלא כן, לא יהיה מנוס מהפסקת שיתוף הפעולה
 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • עזרו לאבא ואמא לשמור עלי

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

עיריית בני ברק עומדת על דרישתה ששום עבודה מכל סוג שהוא לא תתבצע ביום-הכיפורים הבא עלינו לטובה במתחם עבודות של חב' נת"ע להקמת "הרכבת הקלה", וזאת במסגרת ההסכם בין העירייה לבין החברה והממשלה לאי ביצוע עבודות כלשהן בשבתות ובחגי ישראל להקמת הרכבת הקלה.

פניית העירייה לחברה לאי ביצוע עבודות נובעת מהודעת החברה שאכן לא תתבצענה עבודות חפירה וכריה, אלא עבודות ניטור ותחזוקה לפי גרסה אחת, או פעילות הכרחית של מכונת הכריה לפי גרסה שניה.

בד בבד, דרישת העירייה לביצוע ההסכם בשבתות ובחגי ישראל, ולא רק ביום הכיפורים, נובעת מסעיף 13 להסכם בין החברה לבין העירייה ,לפיו הרכבת הקלה לא תפעל ולא תבצע פעילות במקרקעי העיר בני ברק בשבתות ובמועדי ישראל, והמדינה, כצד לחוזה הזיכיון, לא תאפשר ביצוע עבודות להקמת הרכבת הקלה במקרקעי האתר בשבתות ובמועדי ישראל. מטעם הממשלה חתם על ההסכם מר גיל שבתאי, סגן בכיר לחשב הכללי.

חנוך זייברט, ראש העיר הבהיר, כי מעולם לא עלה על דעתו של איש בעירייה שחברה ממשלתית תיתן יד להפרת ההסכם הכתוב והחתום ולבצע עבודות בשבתות ובחגים. העירייה, מצידה, בנוסף לכל הפעולות המשפטיות המתבצעות על ידה כבר היום, תפעל גם בכל הדרכים הנוספות למניעתם של מעשים אלו. כמו"כ שיתוף –הפעולה המקצועי, הטכני והארגוני עם החברה, המשתרע על תחומים רבים, מותנה בהקפדה על שמירת השבתות והחגים, ואלמלא כן, לא יהיה מנוס מהפסקת שיתוף הפעולה.

ראש העיר הדגיש גם, כי מצער וכואב עד עמקי הנפש על עבודות המתבצעות ע"י החברה בשבתות ובחגים בערים סמוכות, ובכך ישנה פגיעה בקדושת השבתות והחגים, שהיא יסוד מרכזי לעם ישראל לכל דורותיו.

במכתביהם של עו"ד יהודה ליבוביץ, היועה"מ של העירייה ושל עו"ד יצחק מירון אל מר רוני חזקיהו, החשב הכללי במשרד האוצר ואל מר יהודה בראון, מנכ"ל חב' נת"ע נכתב, כי בהתאם להוראות ההסכם, תנאי מהותי ויסודי מבחינת העירייה, בהעניקה זכות שימוש במקרקעין לחברה לצורך ביצוע עבודות שונות הקשורות בהקמת הרכבת הקלה, היה איסור מוחלט על ביצוע כל פעילות במקרקעיה בשבתות ובמועדי ישראל, והדבר הובהר היטב במהלך המו"מ שקדם לכריתת ההסכם ולחתימתו בין העירייה ובין המדינה.

אברהם טננבוים, מזכיר העירייה ודוברה הוסיף, כי בהמשך לכך, נכתב מטעם העירייה, כי אם תתבצענה עבודות, או פעולות כלשהן בתחומי האתר והמקרקעין של העירייה בשבתות או בחגים היא תראה בכך הפרה יסודית של ההסכם והיא תפעל לביטולו, ואף לנקוט צעדים משפטיים.

בתגובת החברה, שנשלחה ע"י עו"ד דנה זינגר, נטען, כי החברה תקפיד שלא לבצע עבודות בשבתות ובחגים רק על שטח שמעל פני הקרקע ולא שמתחתיו.

בתגובה טוענת העירייה, כי מקרקעין הם גם מעל פני הקרקע וגם מתחתיו, ומשום כך היא לא רואה בטיעון הזה כל אפשרות לביצוע עבודות בשבתות ובחגי ישראל, ובהתאם לכך, היא תפעל במישור המשפטי ובדרכים ציבוריות נוספות לשמירה על ההסכם, על כל פרטיו, כמות שהוא, ולא לבצע, חלילה, כל עבודות או פעולות כלשהן בשבתות ובחגים.

שערוריה: עבודות הרכבת הקלה בבני ברק – יתבצעו גם ביום הכיפורים

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן