ילד נפצע באורח בינוני וחברו נפצע באורח קל בפיצוץ בבניין מגורים ברחוב בן זכאי באלעד, לאחר שהשניים שיחקו ככל הנראה בפריט אמל"ח נפיץ • ר"ע אלעד: "יש לזרז את הסכם הפינוי של נפלי התחמושת עם משרד הביטחון - מדובר בשמירה על חיי ילדי ותושבי העיר"

ילד נפצע באורח בינוני, וילד נוסף נפצע קל עד בינוני, טופלו ע"י מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה סניף אלעד לאחר שאירע פיצוץ בבניין מגורים ברחוב בן זכאי באלעד. מספר נפגעי חרדה נוספים טופלו במקום.

מחקירת ראשונית של הפיצוץ, העלתה כי הילדים שיחקו בכניסה לבניין עם אמצעי לחימה מסוג M203, והוא שגרם לפציעתם.

מדוברות המשטרה נמסר: "מתחקור ראשוני של כוח משטרה שהגיע למקום וממצאי חבלן משטרה עולה כי 3 נערים כבני 11 שיחקו בכניסה לבניין עם פריט אמל"ח M203 והוא במצב נפיץ. כתוצאה התפוצץ הפריט וגרם לפציעתם של שניים מהם באורח בינוני ואחד נוסף באורח קל. טכנאי גז שזומן למקום פועל כעת לתיקון תשתית הגז שנפגעה ועם סיום הטיפול וחלוף הסכנה יורשו דיירי הבניין לחזור לבתיהם".

"אנו פונים לציבור התושבים, כל מי שברשותו פריטי או שאריות פריטי אמל"ח מתבקש ליצור קשר עם השוטרים בשטח או לחילופין להתקשר למוקד 100 ולדווח על כך".

צילום: דוברות עיריית אלעד

ראש העיר אלעד ישראל פרוש, שוחח לאחר האירוע עם ראש יחידת מתווה במשרד הביטחון, עו"ד אלון יפרח, האחראי על פינוי שטח האש, וביקש ממנו לזרז את הסכם הפינוי של נפלי התחמושת.

פרוש אמר כי "דרשתי ממנו לפעול לפינוי מידי, מאחר ומדובר בשמירה על חיי ילדי ותושבי העיר. מצער שלמרות ההתרעות החוזרות והנשנות שלנו על מסוכנות חומרי הנפץ בשטח האש הסמוך לעיר, הגענו לתוצאה המצערת הערב. אנחנו דורשים מהגורמים האחראים לזרז את הליכי ניקוי ופינוי שטח האש מהנפלים והרימונים שנותרו בו, כדי שלא נגיע חלילה למצב הרבה יותר גרוע".