פרטים חדשים מחקירת הטבח בלאס וגאס: מאבטח שהגיע לבדוק אזעקה שהופעלה נורה 6 דקות לפני הטבח • בשל קדושת המועד דסק האקטואליה פועל במתכונת מצומצמת - חדשות, עדכונים ודיווחים שוטפים נעלה כאן באופן מתומצת ומיידי

• פרטים חדשים מלאס וגאס: מאבטח שהגיע לבדוק אזעקה שהופעלה נורה 6 דקות לפני הטבח.

חסוס קמפוס, מאבטח המלון שהוכרז כגיבור לאחר שפרץ לחדרו של הרוצח ועצר את הטבח, למעשה נורה עוד לפני שסטיבן פאדוק פתח באש אוטומטית לעבר הקהל והרג 58 אנשים.

השריף של לאס וגאס, ג'ו לומברדו, אמר היום (ג') כי המאבטח הגיב לאזעקה שפעלה בקומה ה-32 של מלון מנדליי ביי. הוא שמע רעש של קידוח בסמוך לחדרו של פאדוק, שירה 200 כדורים לעבר מסדרון הקומה ופגע ברגלו של המאבטח. לפי ההשערות, פאדוק רצה להתקין מצלמה או לפתוח חור נוסף לירי בקיר הסמוך למסדרון, וקמפוס פגע בתוכניתו.

שש דקות אחר כך החל פאדוק לירות לעבר ההמון וגרם לטבח הקטלני ביותר בהיסטוריה של ארה"ב. עם זאת המאבטח הצליח ליצור קשר עם רשויות החירום עוד לפני שהחל הטבח, המשטרה אמרה שהדיווח שלו היה קריטי משום שנתן את המיקום המדויק של הרוצח.

• קליפורניה בוערת: לפחות עשרה הרוגים בגל שריפות ענק שפוקד את המדינה. ע״פ התקשורת המקומית, קרוב למאה בני אדם מוגדרים נעדרים וקיים חשש לחייהם.

עוד מנזקי השריפה: למעלה מ2000 בתים שנשרפו כליל ומאות אלפים שפונו מבתיהם. הכבאים לפי שעה רחוקים מאוד מהשגת שליטה על האש.

שריפות ענק משתוללות בקליפורניה: עשרה נהרגו, מאות הוכרזו כנעדרים

• נתניהו חושש לעתיד המדינה? ׳הארץ׳ מדווח כי במהלך חוג תנ״ך שערך רה״מ בביתו הוא אמר לנוכחים ״ממלכת החשמונאים שרדה 80 שנה, עלינו לוודא שאנחנו נגיע לפחות לחגיגות המאה״.

ע״פ הדיווח, ״ ׳נתניהו אמר שהקיום שלנו לא מובן מאליו ושיעשה הכל להגן על המדינה׳ אמר אדם שנכח באירוע. "הוא הזכיר שמדינת החשמונאים החזיקה מעמד בסך הכל 80 שנה ושאנחנו צריכים לעבור אותה". משתתף אחר התרשם שנתניהו לא חזה את קריסתה של ישראל, אבל אמר כי עליה להישאר חזקה כיוון שהיא עוד מדינה צעירה״.

• ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, מבהירה לנתניהו שהיא נגד ביטול הסכם הגרעין. במהלך שיחה טלפונית בין השניים טענה מיי כי איראן מקיימת את ההסכם ו״ביטולו יהיה הרה אסון״. נתניהו דחה את הדברים והתעקש שאין דרך לפקח על איראן.

• מזג האוויר מוסיף להיות קריר: הגשמים אמנם חלפו לגמרי, אבל האוויר הקריר והסגרירי ימשיך ללוות אותנו עד שמחת תורה.