סוער בגבול הצפון, ולא רק בהקשר ביטחוני: גשם וברד בנהריה גרמו להצפות באזור מרכז העיר. גשם יורד גם בצפת וברחבי הגליל העליון, ועל פי התחזית צפוי להימשך עד שעות הלילה ולהדרים בהדרגה עד לנגב • צפו בתיעוד הכבישים המוצפים בנהריה

גשמים עזים ירדו בצהריים (יום ב') בקו החוף הצפוני, מעכו בואכה נהריה וראש הנקרה, וגרמו שוב להצפות ברחובות מרכזיים בנהריה. הגשם שהתפשט גם לצפת ולשאר הגליל העליון, היה מלווה ברד וסופות רעמים. הגשמים צפויים להימשך עד שעות הלילה ולהדרים אף לנגב.

מתחילת המדידה בשעה 13:00 ועד לשעה 15:30 נמדדו בצפון מישור החוף כמויות גשם משמעותיות: מדידה ידנית עבור השירות המטאורולוגי העלתה כי בעיר נהריה ירדו 68 מילימטרים של גשם. תושבים במקום אמרו כי שנה אחר שנה קורסות מערכות הניקוז, והרחובות עולים על גדותיהם. עם היחלשות הגשמים ירד מפלס המים ברחובות בתוך זמן קצר.

מעיריית נהריה נמסר בנוגע להצפות כי "גשמים עזים יורדים בנהריה מאז שעות הצהריים. בשני מוקדים נוצרה בעיה של הצפה שמתרחשת בכל פעם מחדש במצבים כאלה של גשמים חזקים. אחד מהם, בכביש 4 ביציאה משכונת טרומפלדור, הוא שטח שבאחריות מע"צ ולא באחריות העירייה. בנקודה אחרת ברחוב הרצל בעיר קיימת בעיה קבועה של הפרשי גובה בין הכביש לאחד הבניינים. שלושה צוותי שאיבה של העירייה פועלים בהצלחה לניקוז המים שהצטברו במוקדים אלה".

//www.jdn.co.il/news/israel/895574