המחאה החברתית התפרסה למס' ערים בארץ

הפעם לא נרשמה התנהגות אלימה – בי-ם ניסו המפגינים לשבש את תנועת הרכבת הקלה – בחיפה השתתפו כ 200 איש בלבד בהפגנה

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

 • שטר הפרנסה יחתם עבורכם מחר ע"י גדולי הדור!

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

הפעם זה היה שקט יותר. אלפי בני האדם שהשתתפו אמש במחאה החברתית, ירדו מדרגה, והעבירו את המחאה בשקט יחסי, ללא אלימות והתפרעויות. המחאה התקיימה בתל-אביב, ירושלים, חיפה ועפולה, וכללה בעיקר חסימת כבישים.

קרא עוד:

[postim]

רק שני אוהלים הוקמו בשד' רוטשילד, כשהמוחים מקווים שבתוך מס' ימים יוקמו כאן מאות אוהלים. במרכז המחאה אמש חסמו המפגינים כבישים מרכזיים ונתיבי תנועה במרכז תל אביב, והציתו פח בשד' שאול המלך. בהמשך החלו לצעוד ברחובות תל אביב, כשמקביליהם בירושלים, צועדים על נתיבי הרכבת הקלה.

המון רגש ומצפון ניסו המארגנים לערב בתוך ההפגנה. בין הנואמים בת"א, דיבר ניצב בדימוס זאב אבן-חן, שאיבד את בתו, מישר טופז אבן חן-קליין, באסון הכרמל. אבן-חן קרא: "אל תתנו לאנשים לגרור אתכם לאלימות. אל תריבו עם המשטרה". הוא אמר, "ברק וביבי הם זוג חמקנים, שהיו עסוקים בקומבינה איך לסדר מבקר מדינה ולחסל את יריבם גבי אשכנזי. בושה וחרפה. מדינה של קומבינות”.

אך לפי דבריהם של מארגני ההפגנות, לא נראה שיצליחו להתאפק, ולהתנהג בשקט בכל ימי המחאה. “אשתקד עברה המחאה בסדר רגוע, וכנראה לא זו השיטה, עובדה, שכלום לא השתנה במדינה", אמרו המפגינים, “אנחנו לא אלימים, ואל מעודדים התפרעויות, אבל לא נוכל לשבת בשקט ולא לזעזע את המדינה. נחפש כל דרך להביע את עוצמתנו, ולנער את המנהיגים", אמרו.

בירושלים כאמור, צעדו המפגינים על תוואי הרכבת הקלה ברחוב יפו, בנסיון לשבש את תנועת הרכבת. ההפגנה לוותה ע"י המשטרה שהדפה את המפגינים מהנתיב, ושמרה על הסדר.

גם בחיפה הפגינו מאות ברחבת הסינמטק, וצעדו לאורך שד' הנשיא בעיר. לדברי המשטרה השתתפו בהפגנה, כמאתיים איש בלבד.