ראש הממשלה ושר הביטחון דורשים מקק"ל ומארגונים נוספים לסייע בגיוס עוד ארבעה מיליארד שקלים למערכת הביטחון: "האיום האיראני והאיום בצפון מביאים את זרועות הביטחון לדרישה הזו. אנחנו מנסים לראות מאיפה מגייסים את הכסף"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון, אביגדור ליברמן, דורשים להגדיל את תקציב הביטחון בארבעה מיליארד שקלים לטובת תכניות ביטחוניות להתמודדות עם האיום האיראני – כך פורסם הערב לראשונה בחדשות כאן 11.

ראש לשכת רה"מ יואב הורוביץ ומנכ"ל האוצר שי באב"ד הגיעו לדירקטריון קק"ל לפני כמה שבועות וביקשו את הכסף.

בהקלטה שהובאה נשמע אומר ראש לשכת ראש הממשלה, כי "ממשלת ישראל, ובמיוחד זרועות הביטחון השונות, הגיעו למסקנה שיש צורך למדינת ישראל בתוספת של ארבעה מיליארד שקלים. ואני אדבר רק על הדברים שכולכם מכירים, גם האיום האיראני והאיום בצפון – כל הדברים הללו מביאים את זרועות הביטחון לדרישה נוספת של כארבעה מיליארד שקלים. ראש הממשלה, שר הביטחון וזרועות הביטחון יושבים על המדוכה הזו ומנסים למתוח את השמיכה הזו ולראות מאיפה מגייסים את הכסף".

כזכור היום איים רמטכ"ל צבא איראן, הגנרל מוחמד חסיין באקרי, במהלך מסיבת עיתונאים שקיים בסוריה כי ישראל אינה יכולה להפר את ריבונותה של המדינה, וכי טהראן ודמשק ישתפו פעולה נגדה.

באקרי אמר את הדברים לצד מקבילו הסורי, הגנרל עלי עבדאללה איוב, ברקע תקיפת ישראל את שכנתה מצפון בתחילת השבוע, אותה גינה בתוקף.

"בלתי מתקבל שהמשטר הציוני יתקוף בסוריה בכל פעם שהוא רוצה"


"אנחנו נמצאים בדמשק כדי להדגיש את התיאום ושיתוף הפעולה שלנו בהתמודדות עם אויבינו, הציונים והטרוריסטים", אמר הרמטכ"ל האיראני. הוא הוסיף כי דן עם עמיתו הסורי בחיזוק שיתוף הפעולה בעתיד בין שני הצבאות, והם אף שרטטו את הקווים לשיתוף הפעולה הזה.