צילום: פלאש 90

ההר הוליד עכבר: יו"ר להבה בנצי גופשטיין שוחרר למעצר בית

מעצרם של עשרת פעילי להב"ה הסתיים בקול ענות חלושה עם שחרורם המיידי מתחנת המשטרה, ואף יו"ר הארגון, בנצי גופשטיין, שהובא בפני שופט שוחרר למעצר בית. עורך דינו: "מדובר במעצר ראוותני שנועד לצרכי ריצוי השמאל הקיצוני והתנועה הרפורמית"

עשרת פעילי להבה שנעצרו הלילה במסגרת מבצע משטרתי מתוקשר שוחררו מתחנת המשטרה, ללא שהובא בפני שופט. יו"ר הארגון בנצי גופשטיין שהובא לבית משפט השלום בירושלים שוחרר לחמישה ימי מעצר בית.

עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של גופשטיין, מסר בתגובה: "כפי שאמרנו בתחילת הדרך מדובר במעצר ראוותני שנועד לצרכי ריצוי השמאל הקיצוני והתנועה הרפורמית שהגישו עתירה נגד גופשטיין. ביום שבו נעצר גופשטיין נפגעה הדמוקרטיה במדינת ישראל פגיעה אנושה, במיוחד כשהשמאל וערבים אמרו דברים פי כמה וכמה חמורים וכלל לא נעצרו".

כזכור, 15 חשודים, המוכרים למשטרה כפעילי ארגון להב"ה, עוכבו הלילה במסגרת חקירת משטרה בחשד כי פעלו באיומים ובניגוד לחוק במסגרת המאבק שהם מנהלים בתופעת ההתבוללות. חלק מהחשודים נעצרו בתום החקירה.

בלשי היחידה מרכזית פשטו במקביל על בתי החשודים ואספו ממצאים שונים.

ע"פ המשטרה, במהלך התקופה האחרונה התמודדה המשטרה, בשיתוף שירות הביטחון, עם מספר אירועים של תקיפות והתנכלויות לבני מיעוטים בירושלים על ידי פעילי ארגון להב"ה וזאת על רקע סוגיית ההתבוללות. בתוך כך, זוהו גם ניסיונות מצד חברי הארגון להרחיב את פעילותו.

"ההחלטה על קיום חקירת המשטרה ועיכוב/מעצר הפעילים נועדה לגדוע את התופעה ולמנוע את המשכיותה, במקביל למניעת הקצנה מצד פעילות חברי הארגון ולפגוע באחר על רקע לאומני גזעני. משטרת ישראל תפעל בכל מקום בו עבריינים לוקחים את החוק לידיים, מאיימים, סוחטים ופועלים באלימות מכל סיבה שהיא לשם שמירה על שגרת החיים התקינה ", נמסר מהמשטרה.

עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג את יו"ר הארגון, בנצי גופשטיין, מסר בתגובה למעצר: "בעוד שבועיים אמורה המשטרה למסור את תגובתה לעתירה של הרפורמים שמפעילים לחץ ודורשים להעמיד את גופשטיין ולהב"ה לדין…לא מן הנמנע שכחלק מהלחץ של אנשי השמאל הקיצוני המשטרה משמשת כעושה דברם, מיישרת קו ועוצרת פעילי להב"ה במעצר ראוותני מבלי לטרוח לזמנם לחקירה".

בראיון לגל"צ הוסיף בן גביר: "המשטרה נכנעת לאג'נדה של אנשי שמאל קיצוני. באחד הכרוזים כותב גופשטיין ש"אסור להעסיק אויבים", והרפורמים כתבו בעתירה לבג"ץ כי הוא כתב ש"אסור להעסיק ערבים". הרפורמים ועיתון הארץ לחצו והמשטרה פעלה – ככה זה עובד כאן".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *