איש וואקף תועד מכה יהודי בבטנו בזמן שהשתחווה בשטח הר הבית, ולאחר ששוטר כבר אזק אותו. האיש נעצר במקום וכעת נתבע על סכום של 30 אלף ש"ח פיצויים. עו"ד בלייכר מארגון 'חוננו': "איש הוואקף הפר את החוק באופן הבוטה ביותר ותקף מטעמי שנאה בלבד"

תביעה ראשונה מסוגה על סך 30 אלף שקל הוגשה נגד איש וואקף בהר הבית, בגין תקיפת יהודי על ידי בעיטה בבטנו. כך פורסם לראשונה באתר NRG.

באירוע, שהתרחש לפני כחצי שנה, השתתף התובע בסיור בהר הבית, במהלכו השתחווה. שוטר שהיה במקום הרים את התובע מהקרקע ואזק אותו. בעת שהיה אזוק ניגש לעברו איש וואקף ובעט בבטנו.

הבעיטה תועדה על ידי אחד מחברי הקבוצה שסיירה במקום. איש הוואקף שתקף, פאדי בכיר המתגורר בשכונת א-טור בירושלים, נעצר על ידי השוטרים במקום.

עורך הדין חיים בלייכר מארגון 'חוננו', המייצג את התובע בתיק, מסר כי אין לאנשי הוואקף כל סמכות בשטח ההר מול היהודים, ובוודאי שאין להם הסמכות לתקוף אותם. ובאם יש להם טענה נגד המסיירים בשטח ההר עליהם לפנות לשוטר במקום.

כמו כן, בכתב התביעה הובאה עמדת המדינה שאושרה בבג"ץ כמחייבת לעניין גבולות הסמכות של אנשי הוואקף בשטח ההר: "כל המבקרים בהר הבית מלווים על ידי שוטרי משטרת ישראל, ואין לאנשי הוואקף סמכות לפעול ישירות מול המבקרים".

"ככל שמתרחש אירוע אשר לטעמם של אנשי הוואקף פוגע בניהול האתר, עליהם לפנות לשוטרים במקום ולבקש את התערבותם בנעשה". עוד נכתב בעמדת המדינה כי: "לוואקף אין כל סמכות כלפי יהודים העולים להר, ושומרי הוואקף המבקשים לפעול כלפי יהודים שלא כראוי מורחקים מן ההר".

עו"ד בלייכר הוסיף כי "הריבונות שלנו בהר הבית אינה מוטלת בספק, ועל מדינת ישראל ומערכת המשפט להגן על העולים להר הבית מפני תקיפותיהם של ערבים נגד יהודים, במיוחד כשמדובר באנשי הוואקף אשר נוטלים לידיהם את החוק ומרשים לעצמם להתעלל ביהודים, תוך גזענות ושנאה".

"אנו מצפים ממערכת המשפט שלא תהיה אדישה לנוכח מעשים חמורים אלו. ארגון 'חוננו' יפעל בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת להגביר את ההרתעה כנגד המפגעים והשלטת הריבונות שלנו במקום".