מי ניסה להתנקש בחייו של מפקד מנגנוני הביטחון של חמאס בעזה? מסתבר כי יומיים לפני שמטען חבלה התפוצץ בסמוך לרכבו, הוא קיבל שיחת איום מאיש דאע"ש, שתבע לחדול מרדיפת הסלאפים ברצועה, ושחרור אנשי הארגון שנעצרו עד כה

ניסיון החיסול של בכיר חמאס: הולכת ומתחזקת ההערכה כי מי שעומדים מאחורי ניסיון החיסול של תאופיק אבו נעים, מפקד כוחות הביטחון בעזה, הם אנשי דאע"ש. כך פורסם לראשונה בחדשות 2.

דרמה בספרד ומתיחות צבאית פנימית בעזה • סיכום חדשות השבת


יומיים לפני האירוע, קיבל אבו נעים שיחת טלפון מאידליב שבסוריה, כשעל הקו איש ארגון הטרור שהעביר מסרים מאיימים לצד שתי דרישות: הפסקת רדיפת אנשי הארגון ברצועה, ושחרור עצורי הארגון – בהם בכיר דאע"ש ברצועה שנעצר רק החודש.

אבו-נעים התעלם מהדברים, וכעבור יומיים התפוצץ סמוך לרכבו מטען חבלה. בעוד שלאחר החיסול של מאזן פוקא הפנו בחמאס אצבע מאשימה לישראל, במקרה הזה האשמת ישראל הייתה חלושה ורפה, שכן גם בחמאס מבינים שכנראה דאע"ש הוא שעומד מאחורי הניסיון.

אבו נעים נפצע בתקרית באורח בינוני, כשהוא סובל מפציעות ברגלו ובגבו והוא פונה לבית החולים שוהדאא' אל-אקצה בחאן יונס, שם זכה לביקור מטעם איסמאעיל הנייה, ראש הלשכה המדינית של חמאס.

דרמה בספרד ומתיחות צבאית פנימית בעזה • סיכום חדשות השבת


הזרוע הצבאית של חמאס הכריזה בעקבות התקרית על מחנה הפליטים נוסיראת שטח צבאי סגור, בניסיון ללכוד את האחראים.
דובר חמאס מסר כי "ניסיון ההתנקשות הוא מעשה של פחדנים. רק אויבי העם והמולדת מסוגלים לבצע מעשה כזה".

אבו נעים, אסיר משוחרר, עומד בראש מנגנוני הביטחון של שמאוגדים תחת משרד הפנים הפלסטיני ברצועת עזה.

בתקופה האחרונה הוא התבלט בהצהרות ובסיורי שטח לאורך אזור הגבול עם מצרים, שם הוא מופקד על הקמת אזור חיץ בגבול עם מצרים, לדרישת המצרים. אזור החיץ שמוקם נועד למנוע הסתננות של פעילי טרור והברחת אמצעי לחימה לצפון חצי האי סיני.