בראשות המפלגה תעמוד ציפי לבני - רימון: "קדימה תיעלם מהמפה" – "חייבים מפלגה חדשה שתחליף את השלטון" - “ביבי שקרן, ימני קיצוני"

לא מתייאש – מפלגת מרכז חדשה עומדת לקום. חיים רמון, ממייסדי קדימה שפרש עם בחירתו של שאול מופז ליו"ר המפלגה, מסר על הקמת מפלגת מרכז חדשה. רמון מאכזב מהמפלגה שהקים, ובפרט מהיושב ראש שלה.

קרא עוד:

[postim]

בשיחה לכלי התקשורת תקף רמון ואמר: "קדימה תיעלם בצורה כזו או אחרת". אם קדימה חשבה פעם להיות מפלגת שלטון, ברגע שמופז נבחר, הם פשוט פספסו את המטרה”, הסביר רמון. לדעתו, "היה ברור שלא ייצא כלום בנוגע לגיוס החרדים. אם נתניהו היה מאמץ את הצעות פלסנר, הוא היה מוותר על החרדים, וזה לא יקרה אף פעם".

"ניתן עדיין להציל את כבודה של המפלגה", טוען רמון, "שיפרשו מיד מהממשלה, אולי זה יחזיר מעט כבוד למפלגה". בשלב זה רואה רמון אפשרות יחידה של הישארות על הבמה הפוליטית, והיא להקים מפלגת מרכז חדשה. לדבריו, יש 30 מנדטים במרכז, חלקם יקח יאיר לפיד, אבל רוב המכריע לא יצביע ללפיד, ולכן יש להקים קדימה חדש.

רמון בטוח שקדימה תתרסק. אם לא היום אז ממש בקרוב. בכוונתו כאמור, להקים מפלגה חדשה שבראשה תעמוד לא אחר מאשר יו"ר קדימה לשעבר הגב' ציפי לבני, שלטענת רימון, היא ראויה לשלטון.

בשיחתו עם כלי התקשורת תקף רמון את ראש הממשלה על השותפות שלו עם החרדים. "בעלי הברית הטבעיים שעליהם נתניהו לא יוותר הם המתנחלים והחרדים", הוא זועק. "נתניהו משקר ומתעתע בציבור, ובמפלגות", אמר. "צריך שהציבור יבין, שנתניהו שייך לימין הקיצוני".

לאור הדיונים סביב חוק טל, וועדת פלסנר שכשלה, מקווה חיים רימון, כי אולי עכשיו הציבור בישראל יקלוט שצריך אלטרנטיבה כדי להחליף את שלטון נתניהו והחרדים".

בינתיים הוא מנסה להקים את האלטרנטיבה, ולייסד מפלגת קדימה חדשה, שתהווה מפלגת שלטון, ותחליף את ראש הממשלה.