לאחר שמשרד האוצר דרש מקק"ל להעביר אליו נתח משמעותי מכספיהם, בארגון מחריפים את הטון. במכתב ששלח היו"ר הוא מאיים כי ייפסקו העברת כל התקציבים בהיקף כולל של מעל 2 מיליארד שקלים

בעקבות הדרישה של משרד האוצר לקבל נתח מהכספים של הקרן הקיימת לישראל, בקק"ל משיבים אש בשל ההחלטה אותה כינו "דורסנית ואלימה".

במכתב דרמטי ששלח יו"ר קק"ל לכל הארגונים והרשויות המקומיות הנתמכות על ידי קק"ל הוא מאיים כי יפסיקו העברת כל התקציבים בהיקף כולל של מעל 2 מיליארד ושלוש מאות אלף שקלים. כך פורסם לראשונה בחדשות 2.

"אנו מתריעים בפני כל השותפים שלנו לפרויקטים הללו כי אינם יכולים להסתמך עוד על המשך תמיכת קק"ל", נכתב. "גורמי המקצוע בקק"ל מבצעים הערכה מחדש לנוכח השינוי במצב הפיננסי והפגיעה בעלת ההשלכות העתידיות על תקצוב הארגון והפרויקטים הנתמכים".

הכספים אותם מאיימים בקק"ל להפסיק להעביר מופנים בין השאר למשרד החינוך בהיקף של 46 מיליון שקלים ופרויקטים בפריפריה על סך 240 מיליון שקלים.

כזכור על פי ההחלטה של וועדת הכספים קק"ל תצטרך להעביר 65% מהכנסותיה לרשות מקרקעי ישראל או לשלם מיסים.

משבר חמור בין קק"ל לממשלה: תעביר מיליארד שקלים בלבד לתקציב 2018


בחודש אוקטובר הגיעה המדינה להסכמות עם קק"ל לפיהן יועברו שני מיליארד שקלים עבור תקציב המדינה. עם זאת, קק"ל הודיעה כי היא מוכנה להעביר מיליארד שקלים בלבד עבור שנת 2018 מבלי להגיע להסכמה על הסכום שיועבר ב-2019.

צעד זה גרר את הממשלה להכריז על "מלחמה" וקידום חוקים שיפגעו בקק"ל.