פרקליטות מחוז ירושלים, באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הודיעה לבנצי גופשטיין כי נשקלת העמדתו לדין פלילי, בין היתר בגלל שיר במהלך חתונה בעיר מודיעין עילית. גופשטיין: "היועמ"ש ופרקליט המדינה עובדים אצל הרפורמים"

פרקליטות מחוז ירושלים, באישור היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה, הודיעה היום לבנצי גופשטיין כי נשקלת העמדתו לדין פלילי וזאת בכפוף לשימוע שייערך לו, זאת בחשד לעבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות והסתה לטרור וכן בחשד לשיבוש מהלכי משפט.

בן ציון גופשטיין עומד בראש ארגון הימין להב"ה, חשוד כי במספר מקרים בין השנים 2012 -2017 התבטא בכלי התקשורת באמירות העולות כדי קריאה לעשיית מעשה אלימות.

בנוסף, על פי החשד, פרסם גופשטיין דברי הסתה לגזענות ודברי תמיכה והזדהות עם מעשה הטרור שביצע ברוך גולדשטיין. מכתב החשדות עולה כי באירוע שאירע לאחרונה, בסיומה של חתונה במודיעין עילית, נטל בנצי גופשטיין את המיקרופון, ושר שיר המשבח את מעשה הרצח שביצע ברוך גולדשטיין, במילים: "ברוך הגבר, נכנס למערה, דרך הנשק וירה".

במסגרת עצרת זכרון לזכרו של מאיר כהנא אמר, "האויבים שבתוכנו הם סרטן. ואם לא ניקח את הסרטן ונזרוק אותו אנחנו לא נמשיך להתקיים וימותו כאן יהודים כל יום…. אבל המוקד של הסרטן, הגרורה הכי גדולה שיש, המוקד והשיא של הסרטן הוא נמצא בראש, הראש בהר הבית. הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן שנמצא לנו פה, וכל עוד ממשלת ישראל לא תתעשת ותוריד את הגידול הזה מהר הבית לא נצליח להביא את המדינה לגאולה השלמה".

במקרה אחר, לאחר הצתת בית הספר הדו לשוני בירושלים, הנחה גופשטיין אדם אחר למחוק תכנים שפרסם אחד החשודים בהצתה ברשת "פייסבוק", וזאת על מנת למנוע או להכשיל הליך שיפוטי, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת, נאמר בהודעת הפרקליטות. הפרקליטות מסרה את ההודעה על ההחלטה לבא כוחו של גופשטיין, לאחר שהתקבל אישור מהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ופרקליט המדינה, שי ניצן.

יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין מסר בתגובה: "שוב התברר שהיועץ המשפטי לממשלה והפרקליטות עובדים עבור הרפורמים ומושפעים מהלחץ, שנים רבות סברו בפרקליטות שאין במעשיי עבירה אך לפתע כאשר הרפורמים עתרו בפרקליטות נעמדו לדום. אמשיך להאבק בהתבוללות ועל הפרקליטות לדעת כי מאבק למען בנות ישראל זה לא גזענות וחופש ביטוי צריך להיות גם לאנשי ימין".

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את גופשטיין אומר כי "אני מעריך שכפי שמרשי זוכה אין ספור פעמים גם הפעם אם הפרקליטות תגיש כתב אישום התוצאה תהיה זיכוי. יש לנו עשרות דוגמאות של ערבים ואנשי שמאל שהתבטאו בצורה חריפה יותר מגופשטיין אך בפרקליטות סגרו את התיק…. יש להצטער ששמעתי על השימוע מכלי התקשורת ולא נמסרה לי הודעה מסודרת. הפרקליטות מוכיחה שוב שהיא מתנהלת בצורה פופוליסטית תקשורתית ובעקבות לחץ של ארגוני הרפורמים".