הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת כל שנה את מדד אי השוויון במדינת ישראל. את הפערים בין עשירים לעניים - זה מדד אי השוויון, מדד בינלאומי. השנה פורסם שהמדד הזה, שנקרא מדד ג׳יני, הוא הנמוך ביותר בישראל מאז שנת 2001 - התגאה נתניהו

במהלך ישיבת סיעת הליכוד היום בכנסת, התגאה ראש הממשלה בנימין נתניהו בעוד הישג כלכלי. "היום התבשרנו על דבר טוב שקרה לעם ישראל. הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת כל שנה את מדד אי השיוויון במדינת ישראל. את הפערים בין עשירים לעניים – זה מדד אי השיוויון, מדד בינלאומי. השנה פורסם שהמדד הזה, שנקרא מדד ג׳יני, הוא הנמוך ביותר בישראל מאז שנת 2001.

"זה לא מקרי, זאת מגמה מאז שנת 2009. אתם זוכרים מה קרה בשנת 2009? הנה המגמה, והיא יורדת, לפני כן הייתה עלייה ועכשיו ירידה חזקה והירידה הזאת נובעת מהמדיניות שלנו להכניס אנשים לשוק העבודה, להגדיל את הכלכלה, להגדיל את התעסוקה, להוריד את האבטלה ולהגדיל את השכר במיוחד של השכבות החלשות במשק וזה הולך ותופס תאוצה. הנה התוצאה. יש כאן ירידה, הייתי אומר ביחס הפוך לצעקות האופוזיציה.

ראש הממשלה הוסיף, "אז יש תוצאות חשובות של המדיניות הכלכלית והמדיניות החברתית, מה שאנחנו עושים בשכר המינימום ומה שאנחנו עושים בכלל במשק. אני אומר עושים כי כולנו עושים את זה יחד, גם בכנסת וגם בממשלה – דואגים למדינת ישראל".