שוב אירוע חמור ברכבת הקלה בירושלים: אברך נעצר באלימות לעיני ילדיו לאחר שככה"נ לא שילם על הנסיעה • המשטרה: "סרטון חלקי. האזרח תקף את השוטרים. התנהגות החשוד לאורך כל האירוע הייתה פסולה ופלילית" • צפו

מעצר אלים מול הילדים: אברך שככה"נ לא שילם – בשוגג או במתכוון – על הנסיעה ברכבת הקלה בירושלים, עוכב ע"י שוטרים שבשלב מסויים הפעילו נגדו אלימות קשה – כל זאת לנגד עיני ילדיו.

בחברת 'סטיפס' מדגישים כי המעצר לא קשור למאבטחים ו/או הפקחים שלהם, וכי כל ההתרחשות באחריות משטרת ישראל. במשטרה מאשימים את האזרח באלימות שקדמה למעצר. כך או אחרת, אופן ביצוע המעצר נראה בעייתי מאוד כאשר אי אפשר להתחמק מהתהיה מה הוביל את השוטרים להתנהל כך – יהיו הנסיבות אשר יהיו.

בוידאו: תיעוד המעצר

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: מדובר בתיעוד חלקי המציג רק את סופו של אירוע, במהלכו נעצר חשוד שסירב לשלם עבור נסיעה ברכבת הקלה וסירב להזדהות כחוק, תוך שהוא משתולל צועק ודוחף את השוטרים והפקחים.

האירוע החל כשפקחים של הרכבת הקלה בירושלים ביקשו את עזרתו של שוטר בזיהוי אזרח שסירב לשלם בעבור נסיעתו ברכבת. השוטר ביקש מהאזרח להזדהות שוב ושוב, כשזה מסרב, לא נשמע להתראות השוטר שביקש להרגיעו, צועק ודוחף את השוטר והפקחים. עם עצירת הרכבת בתחנה ולאחר שההחשוד המשיך להשתולל ולסרב לעיכוב, נעצר החשוד ע״י השוטרים שהיו במקום וסייעו בהשתלטות עליו.

גם אם לעולם, תיעוד חלקי של מעצר חשוד משתולל בליווי צרחות ברקע לא יהיו נעימים לצפייה, הרי שבמקרה זה התנהגות החשוד לאורך כל האירוע הייתה פסולה ופלילית, והיא שהובילה למעצרו שבוצע כדין".

מחברת 'סיטיפס' נמסר: "במהלך ביקורת שגרתית ברכבת תקף באלימות אחד הנוסעים שוטר שביקש לזהותו. רק לאחר ששוטרים נוספים ומאבטחים של העירייה הגיעו לסייע לשוטר המותקף, הצליחו להשתלט על התוקף ועצרו אותו בגין תקיפת שוטר".

//www.jdn.co.il/news/israel/905612