"דיווחנו בזמנו שמילצ'ן ביצע סיבוב פרסה בחקירה שלו", סיפר הפרשן אמנון אברמוביץ'. "בחקירה השלישית הוא נחקר לראשונה באזהרה כחשוד במתן שוחד, מה שגרם לו לחזור בו לגרסתו המקורית. נאמר לו אז שלא יגעו בו לרעה אם ייצמד לגרסתו הראשונה"

מה גרם ארנון מילצ'ן לשנות את עדותו במשטרה בתיק 1000 – חקירת המתנות שקיבל לכאורה ראש הממשלה בנימין נתניהו? האם המשטרה אכן איימה עליו על מנת שיפליל את ראש הממשלה? שימו לב לדבריו של הפרשן אמנון אברמוביץ', בראיון רדיופוני שקיים היום.

"דיווחנו בזמנו שמילצ'ן ביצע סיבוב פרסה בחקירה שלו", סיפר הפרשן. "בחקירה השלישית הוא נחקר לראשונה באזהרה כחשוד במתן שוחד, מה שגרם לו לחזור בו לגרסתו המקורית. נאמר לו אז שלא יגעו בו לרעה אם ייצמד לגרסתו הראשונה".

בהמשך התייחס לעדותה של העוזרת האישית של מילצ'ן. "הדס קליין נחשבת לעדה מאד אמינה ומסודרת, היא הביאה למשטרה את כל החשבונות ולכן עדותה חשובה מאד. עדותה מסתדרת גם עם עדותה של העובדת הקודמת של מילצ'ן וזו יוצרת תמונת רצף של דרישה חמדנית ותביעה למתנות מצד הזוג נתניהו. בראשית השנה חשפנו ששרה ביקשה שרשרת ולאחר מכן ביקשה השלמה של הסט ודרשה צמיד, הסיפור הזה התרחש באוגוסט 2004, גם אם הייתה עבירה חלה עליה התיישנות".

הוא הוסיף: "המכלול שקיים לפנינו הן דרישות תוקפניות עם מתנות ספציפיות, כולל מפרט ודרישה להשלמה ותוספת. כשהסכומים מגיעים למאות אלפי שקלים על ידי אנשים שיש להם אינטרסים הרי שכל זה מקיים את החשד למרמה והפרת אמונים". לדבריו, "לאורך השנה אחרונה משפחת נתניהו ממשיכה במותגים של 'לא היה כלום כי אין כלום' ו'מותר לקבל מתנות מחברים', עכשיו הם כבר טוענים שמדובר רק בסיגרים ושמפניה".

פרשת המתנות: "השמפניות, יוזמת משפחת נתניהו"