אבן עזר חולהרינג בן 35, תושב קריית ארבע, הוא הגבר שנפצע באורח קשה בפיגוע הדריסה בגוש עציון, ומאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים וסובל מפגיעה בראשו. רעייתו: "מבקשת מכל עם ישראל להתפלל עבורו"

אבן עזר חולהרינג, בן 35 ואב לשישה ילדים מקריית ארבע, הוא הגבר שנפצע באורח קשה בפיגוע הדריסה שאירע הבוקר (ו') בצומת גוש עציון.

אבן עזר, מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים וסובל מפגיעה בראשו. אשתו ביקשה בתחנונים: "מצבו קשה מאוד. אני מבקשת מכל עם ישראל להתפלל עבורו".

סגן ראש המועצה בקריית ארבע ישראל ברמסון, סיפר: "התעוררנו הבוקר לעוד יום קשה של טרור. הפעם אחד הנפגעים הוא תושב קריית ארבע. התגייסנו מיד בסיוע למשפחה בכל מה שניתן – הן בסיוע עם אנשי מקצוע והן בדאגה לצורכי השבת והמשפחה.

"כולנו תפילה שאבן עזר ייצא מהניתוח בשלום ושתהליך ההחלמה יהיה מהיר. אנו נמשיך ללוות את המשפחה בכל התהליך. אנו קוראים לעם ישראל להתפלל לרפואתו של אבן עזר בן מלכה שזקוק לרחמי שמיים. מצבו קשה מאד".

פרופ׳ אלון פיקרסקי, מנהל המחלקה הכירורגית בהדסה, עדכן מוקדם יותר באשר למצבו של הפצוע: "הגיע בחור בן 35 שנפגע מדריסה. הוא נמצא מעורפל הכרה בשטח ופונה במהירות על ידי מד"א. הוא סובל מפגיעת ראש ומדימום תוך-מוחי וצריך לעבור ניתוח. אין לו פגיעות אחרות משמעותיות. המצב שלו קשה, אבל הוא יציב לחלוטין".

לפני שהמחבל פגע באבןעזר, הוא דרס ופצע את דוד רמתי (70), אף הוא תושב קריית ארבע. רמתי נפצע באורח כשהמחבל פלסטיני בן 17, דהר לעברו עם מכוניתו בצומת אפרת-דרום.
רמתי סיפר ממיטתו בבית החולים שערי צדק בירושלים. "הייתי בהליכה רגלית לכיוון השער דרומי של אפרת. המחבל עבר אותי כשהוא נוסע במהירות של לפחות 90 קמ"ש. הוא ביצע פניית פרסה והבנתי שהוא רוצה לפגוע בי".

"ראיתי את החיוך על הפנים של המחבל. אמרתי 'אותי אתה לא תהרוג היום'"


רמתי הוסיף: "שמתי את היד שלי על הנשק ובמקביל ראיתי חיוך גדול על הפנים שלו. הבנתי שאני לא מספיק לשלוף את הנשק, וזינקתי על המעקה הסמוך. כשהייתי באוויר הוא הספיק לפגוע בי עם הרכב והעיף אותי.

"כל הפנים שלי היו מלאות בדם ולא ראיתי כלום", סיפר רמתי. "בקושי הצלחתי לעמוד והלכתי בחזרה ברגל כדי לקרוא לעזרה. בהמשך הגיע אמבולנס ופינה אותי לבית החולים".