החורף כבר כאן: הגשם ימשיך לרדת גם היום, אך על פי התחזית, בעוצמה נמוכה מאתמול. עם זאת, עדיין צפוי להיות קר מהרגיל. בינתיים, חגיגה בחרמון: שלג ראשון לעונה ירד הבוקר וכיסה את האתר בשכבה לבנה דקה

צילום וידאו: אבי אברט

מזג האוויר היום (רביעי) יהיה מעונן חלקית עד מעונן והגשם צפוי להימשך. גשם מקומי, ברובו קל, יירד מצפון הארץ ועד הנגב, והטמפרטורות תהיינה נמוכות מהרגיל בעונה. מאתר החרמון נמסר כי שכבת שלג דקה בגובה של כשני סנטימטרים כיסתה את פסגת המפלס העליון בהר, מגובה 1,800 מטרים. הטמפרטורות שנמדדו באתר בשעות הבוקר נעו בין עלה אחת במפלס העליון לשלוש בתחתון והורגשו רוחות עזות.

תיעוד נוסף מהחרמון: צילום: מיקי ענבר – אתר החרמון

אלה הטמפרטורות הצפויות היום והלילה: בירושלים מ-12 מעלות ביום עד 9 מעלות בלילה, בתל אביב מ-19 עד 13, באשדוד מ-20 עד 14, בחיפה מ-17 עד 13, בצפת מ-12 עד 7, ברמת הגולן מ-15 עד 9, בטבריה מ-20 עד 14, בבית שאן מ-20 עד 12, בעין גדי מ-24 עד 16, בבאר שבע מ-19 עד 11, במצפה רמון מ-14 עד 8 ובאילת מ-22 מעלות ביום עד 12 מעלות בלילה.

//www.jdn.co.il/news/israel/910677

מרשות המים נמסר אתמול כי בעקבות הגשמים נרשמו זרימות ראשונות במספר נחלים בצפון ובמרכז – משושים שבאזור הכנרת, חילזון בגליל המערבי, ובאגמים ירקון, איילון ושורק. עם זאת, הבהירו כי "מדובר בזרימות חלשות בלבד, רחוקות מהזרימות החורפיות בנחלים אלה". כמו כן ברשות הוסיפו כי מפלס הכנרת לא עלה, על אף הגשמים.

"אם לא יירדו גשמים נוספים עד סוף חודש נובמבר, הוא יסתיים כשחון ביחס לממוצע, בהמשך לאוקטובר שהיה שחון ברוב הארץ", אמרו ברשות המים. "המחסור במקורות המים הטבעיים נאמד בכ-2.5 מיליארד קוב, בשל הרצף הנדיר של ארבע השנים השחונות האחרונות. גם שנה זו מסתמנת כשנה שחונה, חמישית ברציפות, בהתאם לתחזיות רשות המים".