צילום: פלאש 90

ללא אלימות: הסתיימה פעולת הפינוי וההריסה בנתיב האבות

מדובר בשלב זה על הנגריה ולא על בתי התושבים. כמה מאות פעילי ימין התבצרו במקום ופונו ללא אלימות חריגה • סמוטריץ': נכשלתי. סליחה. עשינו המון בחוק ההסדרה כדי שזו תהיה הפעם האחרונה • בפנים: תיעוד מהשטח

מאות אנשי מג"ב ומשטרה עלו הבוקר לשכונת 'נתיב האבות' שבישוב אלעזר שבגוש עציון, לקראת פינוי הבתים בהתאם להוראת בג"ץ.

הבוקר התמקדו הכוחות בנגריה בקצה הישוב, ולא בבתי התושבים. כמה מאות פעילי ימין התבצרו בנגריה וסביבותיה, אך הם פונו ע"י הכוחות ללא אירועים אלימים. יצוין כי הפעילים גילו התנגדות פאסיבית בלבד.

לאחר השלמת הפינוי הרסו הכוחות את המבנה.

"כוחות הביטחון השלימו לפני זמן קצר את הריסת המבנה הבלתי חוקי בנתיב האבות בהתאם להנחיית הדרג המדיני. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול במרחב לשמירה על הביטחון, החוק והסדר", נמסר מצה"ל.

מוקדם יותר הגיב ח"כ בצלאל סמוטריץ' להתפתחויות ואמר: "נכשלתי. סליחה. עשינו המון בחוק ההסדרה כדי שזו תהיה הפעם האחרונה אבל את הפעם הזו לא הצלחנו למנוע. סליחה".
– בתמונות: תיעוד ראשוני מהשטח. צילומים: פלאש 90

17 בתים, 17 תמונות: סיור מצולם בנתיב האבות רגע לפני הפינוי

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון, מסר בתגובה לפינוי: "עצוב מאוד שהגענו לרגע המחפיר הזה של אובדן שליטה ושלטון. אומרים לנו שזה הוא שלטון החוק ואנו אומרים שזהו אובדן השלטון והרס החוק. לא רק מבנה תמים יהרס הבוקר בנתיב האבות, גם חוק העם הריבון בארצו ייפגע תחת די ניין ההרס. לפני 70 שנה בדיוק הכירו אומות העולם בזכותנו להקים מדינת ישראל ובו ביום גוש עציון נכנס לקרב האחרון שלו – הקרב על ירושלים. הגיעה תורה של ממשלת ישראל להכיר בעובדת שלטון ישראל בכל חבלי הארץ ואין מתאים מגוש עציון שהולך בנתיב אבותיו להתחיל את הצד ההסטורי הזה של החלת הריבונות

2 תגובות

כשמחבל ערבי רוצח ילדים יהודים, בג"ץ לא מרשה להרוס את הבית שלו אלא בקושי את החדר שלו, אבל כשיהודים בונים בקרקע שלהם שמשום מה לא קיבלו אישור, את זה חייבים להרוס מיד.
על זה אנחנו מתפללים כל בוקר "ותצילנו מדינה של גיהנום וממדינה של גיהנום"
בגץ סדום ועמורה, שה' יעניש אותם במהרה.

הציונות הדתית – מגיע לכם שהאמנתם במדינה, שריה, יועציה, ושופטיה…
במקום להאמין לתורה, לגדוליה ומנהיגיה…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *